• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bejaarde in Amsterdam krijgt alleen aandacht als ze geld kan sturen naar familie in Suriname

P. Peterson door P. Peterson
2 oktober 2024 00:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Verbaasd vrouw verbazing schrik geschrokken

De buurvrouw van een bejaarde Surinaamse dame die woont in Amsterdam doet een emotionele oproep via GFC Nieuws Lifestyle. Ze vindt het hartverscheurend dat de oudere die nog veel familie in Suriname heeft, een eenzaam bestaan leidt.

“Het is een kleine moeite om een paar keer per week even te bellen en te vragen hoe het met haar gaat. Maar dat gebeurt alleen wanneer ze weer geld nodig hebben en aan het bedelen zijn voor een paar euro’s,” vertelt de buurvrouw.

Ze legt uit dat de senior moet rondkomen van een karige uitkering, en dat zij als buurvrouw degene is die ervoor zorgt dat het geld naar Suriname wordt overgemaakt.

“Het doet me zoveel pijn om haar zo te zien. Ondanks dat ze zelf nauwelijks rondkomt, kan ze het niet over haar hart verkrijgen om nee te zeggen wanneer haar familie om geld vraagt. Ze leeft zelf zo sober, maar steunt anderen die haar vervolgens volledig links laten liggen.”

Volgens haar zou een beetje aandacht, desnoods enkele minuten per dag, de wereld van de zeventiger een stukje mooier maken.

Ze vraagt zich af of er nog meer oudere Surinamers in Nederland zijn die op deze manier worden verwaarloosd door hun familie in het thuisland en doet een dringend beroep op een ieder om meer aandacht te geven aan hun dierbaren. “Zorg dat ze zich niet vergeten voelen.”

GFC Lifestyle heeft intussen contact opgenomen met een familielid van de bejaarde. Hij heeft beloofd de kwestie te bespreken en garandeert dat er verbetering komt.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

‘In Suriname komt post uit Nederland nooit aan ondanks brievenbus op perceel’

Lege portemonnees Surinamers niet de schuld van president Simons en Chan Santokhi  

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Post uit Nederland zorgt voor frustratie in Suriname. Een lezer zegt dat thuis nooit iets aankomt, terwijl een andere zending volgens hem zes maanden duurde.
Lifestyle

‘In Suriname komt post uit Nederland nooit aan ondanks brievenbus op perceel’

President Simons en wijlen Chan Santokhi zijn volgens de analist niet volledig verantwoordelijk voor lege portemonnees
Suriname

Lege portemonnees Surinamers niet de schuld van president Simons en Chan Santokhi  

Extra manschappen ingezet tijdens droge periode.
Suriname

Brandweer verhoogt paraatheid vanwege verwachte extreme droogte

Jongeren krijgen rol in bescherming van hun leefomgeving.
Suriname

Ruim 60 jongeren uit Boven-Suriname gecertificeerd als Milieu Brigadiertje

Sinds zaterdagavond ontbreekt ieder spoor.
Nederland

Politie onderzoekt vermissing directielid Rudisa Rodney Leysner

Illustratiefoto.
Suriname

AZP roept nabestaanden op voor vier lichamen die langer dan zes weken in mortuarium liggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws