• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Balanstotaal DSB steeg spectaculair in boekjaar 2020

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 december 2023 03:11
in Suriname
DSB

Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 11 december presenteerde De Surinaamsche Bank (DSB) haar resultaten over het boekjaar 2020.

De directieleden, Alexander Van Petten en Waldo Halfhuid, benadrukten de positieve financiële vooruitgang en de strategische koers van de bank.

In 2019 maakte DSB een vroege overgang naar de International Financial Reporting Standards (IFRS), waardoor aandeelhouders nu een transparanter inzicht krijgen in de financiële positie van de bank. Het balanstotaal steeg opmerkelijk met 73,2% tot SRD 12,3 miljard eind 2020.

Het eigen vermogen vertoonde een opvallende verschuiving van een negatieve SRD 62 miljoen in 2019 naar een positieve SRD 198 miljoen in 2020, wat resulteerde in een Capital Adequacy Ratio van 3,6%.

De netto rente-inkomsten vertoonden een lichte stijging in 2020, terwijl inkomsten uit fees, commissies, valutahandel en herwaarderingen sterk toenamen, wat resulteerde in een totale inkomstengroei van SRD 223 miljoen vergeleken met 2019. Ondanks een stijging van de bedrijfslasten met 21%, in lijn met de inflatie van 60,8% in 2020, verbeterde de cost/income ratio van 102% in 2019 naar 57% in 2020.

Een opmerkelijke prestatie was de verbetering van het nettoresultaat na belastingen, van negatief SRD 38 miljoen in 2019 naar positief SRD 118 miljoen in 2020. Deze positieve cijfers getuigen van de veerkracht en het succes van DSB te midden van uitdagende economische omstandigheden, zoals beschreven in het volledige jaarverslag.

Volgens raadsvoorzitter Nilesh Bishesar is met de goedkeuring van de resultaten van boekjaar 2020 een belangrijke stap gezet in het versneld inlopen van achterstallige jaarrekeningen.

Een ambitieuze toezegging voor 2024 om de jaarrekeningen van 2021 en 2022 versneld te publiceren, evenals de ambitie om eind 2024 de jaarrekening van 2023 te publiceren, onderstreept de transformatie van de bank naar een sterkere instelling.

Tot slot kondigde de bank aan dat de heren Robert Kasanrawi, Stanley Mathura en Rishie Parbhudayal zijn herbenoemd tot leden van de Raad van Commissarissen. Deze herbenoeming bevestigt de continuïteit en de toewijding van de RVC aan de ingeslagen weg van transformatie.

De directie van de bank benadrukte een duidelijke digitale focus om de dienstverlening aan klanten en de Surinaamse maatschappij verder te verbeteren, met concrete verbeteringen die al merkbaar zullen zijn in het komende jaar, aldus Alexander van Petten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

mandir arya diwaker hindoe tempel
Lifestyle

Geor Hering: Tegenstellingen tussen Creolen en Hindostanen mogen niet worden aangewakkerd

zwerver dakloos
Lifestyle

Verplicht verwijderen van daklozen in Suriname van straat juridisch onhaalbaar

Kaars
Suriname

Vrijdag 2 januari uitgeroepen tot Dag van Nationale Rouw

hengelaar vissen rivier water hengelen scaled
Suriname

Olieverontreiniging in Surinamerivier kan ernstige milieugevolgen hebben volgens Amerikaanse experts

vismale 1 voor 12
Suriname

Stichting 1 voor 12 levert 23ste sociale woning op in Bernharddorp

korps politie suruiname auto ziekenhuis academisch AZ
Suriname

Politie onder vuur na overlijden moordverdachte Commewijne met spalk in cel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws