• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Armand Bipat nieuwe technisch directeur EBS, contract Eijndhoven niet verlengd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 januari 2025 01:00
in Suriname
Foto EBS

Imro Fraser maakt al jaren bezwaar tegen de voorwaarden, maar krijgt weinig steun.

In een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de Energie Bedrijven Suriname (EBS) heeft president Chan Santokhi belangrijke wijzigingen in de leiding van het energiebedrijf aangekondigd.

Armand Bipat is benoemd tot de nieuwe Technisch Directeur van de EBS, terwijl het contract van Marcel Eijndhoven niet werd verlengd.

Santokhi verklaarde: “Na meer dan tien jaar trouwe dienst heeft Marcel Eijndhoven de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. We hebben zijn contract meerdere keren verlengd, maar besloten om nu over te gaan tot de benoeming van Armand Bipat per 8 januari 2025.”

Hij bedankte Eijndhoven voor zijn jarenlange inzet en kondigde aan dat Eijndhoven als adviseur beschikbaar zal blijven voor de EBS.

De vergadering besprak ook de verlenging van de zittingsduur van de Raad van Commissarissen (RvC) en de benoeming van Kenneth Profijt als nieuwe President-Commissaris, op voordracht van de aandeelhouder. “Profijt’s ervaring maakt hem de geschikte kandidaat om de RvC te leiden,” aldus Santokhi.

Een ander belangrijk agendapunt was de kritieke situatie rond het waterpeil in het stuwmeer. President Santokhi lichtte toe: “Vanwege de lage waterstand is de opwekking van hydro-energie in gevaar. We onderzoeken alternatieven met thermische energie om de energievoorziening te waarborgen.”

Met de aanstelling van Armand Bipat en de strategische aanpassingen in het bestuur zet de EBS zich in voor de continuïteit en versterking van de energievoorziening in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dirk Currie
Lifestyle

Oproep aan minister Currie om ontslag te overwegen bij ongepast gedrag van leerkrachten

bbs 2
Gezondheid

BBS-medewerkers volgen workshop ‘Stress & Burn-out’

simons
Suriname

Kabinet President waarschuwt voor nepvideo’s met AI-stem van Jennifer Simons

studenten scholier universiteit
Suriname

Fulbright-programma biedt Surinamers kans op graduate studies in de VS

Politie pakte drie verdachten op voor smokkel van 1000 liter brandstof uit Guyana
Suriname

Politie pakt drie mannen op voor smokkel van 1000 liter brandstof uit Guyana

Vergrootglas onderzoek
Gezondheid

Onafhankelijk onderzoek naar directeur Staatsziekenfonds

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws