• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Armand Bipat nieuwe technisch directeur EBS, contract Eijndhoven niet verlengd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 januari 2025 01:00
in Suriname
Foto EBS

In een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de Energie Bedrijven Suriname (EBS) heeft president Chan Santokhi belangrijke wijzigingen in de leiding van het energiebedrijf aangekondigd.

Armand Bipat is benoemd tot de nieuwe Technisch Directeur van de EBS, terwijl het contract van Marcel Eijndhoven niet werd verlengd.

Santokhi verklaarde: “Na meer dan tien jaar trouwe dienst heeft Marcel Eijndhoven de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. We hebben zijn contract meerdere keren verlengd, maar besloten om nu over te gaan tot de benoeming van Armand Bipat per 8 januari 2025.”

Hij bedankte Eijndhoven voor zijn jarenlange inzet en kondigde aan dat Eijndhoven als adviseur beschikbaar zal blijven voor de EBS.

De vergadering besprak ook de verlenging van de zittingsduur van de Raad van Commissarissen (RvC) en de benoeming van Kenneth Profijt als nieuwe President-Commissaris, op voordracht van de aandeelhouder. “Profijt’s ervaring maakt hem de geschikte kandidaat om de RvC te leiden,” aldus Santokhi.

Een ander belangrijk agendapunt was de kritieke situatie rond het waterpeil in het stuwmeer. President Santokhi lichtte toe: “Vanwege de lage waterstand is de opwekking van hydro-energie in gevaar. We onderzoeken alternatieven met thermische energie om de energievoorziening te waarborgen.”

Met de aanstelling van Armand Bipat en de strategische aanpassingen in het bestuur zet de EBS zich in voor de continuïteit en versterking van de energievoorziening in Suriname.

ShareTweetSend

Meer berichten

energie stroom
Suriname

Stroomonderbrekingen tonen urgentie implementatie Energie Sector Plan, aldus EAS

Eni
Suriname

Petronas en Staatsolie zetten gasmijlpaal: eerste productie verwacht in 2030

South Dakota National Guard 147th Army Band
Suriname

Amerikaanse legerband draagt bij aan 50 jaar Srefidensi

SZF 3
Gezondheid

Medische uitzending baby Elijah Grant markeert verbeterde slagkracht SZF

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

IMF waarschuwt voor begrotingsdruk: hervormingen essentieel richting 2028

bloeddruk hypertensie
Gezondheid

Constantin researchers geven nieuwste strategieën om hoge bloeddruk te verlagen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws