• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Analist stelt dat Santokhi nooit meer president van Suriname mag worden

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 maart 2026 22:00
in Suriname
chan santokhi verkiezing stemmen

Chan Santokhi

De kritiek op voormalig president Chan Santokhi laait opnieuw fel op. Suriname-analist R. Pinas stelt dat de oud-president volgens hem nooit meer de kans mag krijgen om terug te keren aan de macht.

In gesprek met GFC Nieuws zegt hij dat de afgelopen vijf jaar volgens hem duidelijk hebben laten zien dat Santokhi niet geschikt is voor het hoogste ambt in Suriname.

Volgens Pinas is het grootste verwijt dat de voormalige president weinig tot geen gevoel zou hebben gehad voor het arme deel van de bevolking.

Hij stelt dat veel Surinamers in de afgelopen jaren financieel steeds zwaarder zijn getroffen, terwijl het dagelijks leven voor grote groepen mensen moeilijker werd.

Volgens de analist werd het voor velen een strijd om simpelweg rond te komen door de ravage die Santokhi heeft aangericht.

Bekijk ook:

Geen geld voor rijst en olie maar wel 900 SRD voor Braziliaanse voetbalkleding

Zwaar verkeersongeval nabij JAPI Airport: drie zwaargewonden, waaronder zwangere vrouw en kind

Arrogantie en afstand tot het volk

Een ander punt dat de onafhankelijke waarnemer zwaar laat wegen is wat hij omschrijft als een arrogante houding van de oud-president.

Hij verwijst daarbij naar het beeld dat volgens hem vaak te zien was op straat.

Volgens de analist reed Santokhi regelmatig met een lange colonne van ongeveer twintig volgauto’s met hoge snelheid en veel machtsvertoon door de straten van Suriname, waarbij andere weggebruikers moesten wijken.

“Dat zegt alles over zijn mentaliteit en hoe hij naar het volk kijkt,” stelt Pinas.

Ook het contact met inwoners die wilden protesteren of in gesprek wilden gaan met de president zou volgens hem ondermaats zijn geweest.

Wanneer actievoerders zich bij het kabinetsgebouw meldden om hun zorgen kenbaar te maken, werden zij volgens de analist niet ontvangen. “Ze werden gewoon buiten gelaten terwijl ze om een gesprek vroegen,” zegt hij.

Schandalen en harde aanpak van critici

Daarnaast wijst Pinas op de vele controverses die volgens hem de regeerperiode hebben overschaduwd. Hij spreekt over schandalen rond vermeende fraude, voortrekkerij en dubieuze gunsten.

Ook de behandeling van critici baart hem zorgen. Volgens de observator zijn tegenstanders in sommige gevallen opgepakt door de politie en enkele dagen vastgehouden. Hij ziet dat als een poging om critici te intimideren.

Voor Pinas is de conclusie duidelijk. Volgens hem heeft de voormalige president laten zien dat hij niet de juiste persoon is om Suriname te leiden en dat het land leiders nodig heeft die dichter bij de bevolking staan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

“Ik heb begrepen dat de tenues van het Braziliaanse elftal in veel zaken zijn uitverkocht terwijl ze heel erg duur zijn." Illustratiefoto
Lifestyle

Geen geld voor rijst en olie maar wel 900 SRD voor Braziliaanse voetbalkleding

Grote ravage na verkeersongeval achter Johan Adolf Pengel Luchthaven
Suriname

Zwaar verkeersongeval nabij JAPI Airport: drie zwaargewonden, waaronder zwangere vrouw en kind

Wat betekent deze ontwikkeling voor Surinaamse contentmakers en het verdienmodel van echte influencers? Foto: illustratief
Lifestyle

‘Dit betekent het einde voor Surinaamse influencers’

Tijdelijke verkeershinder verwacht door asfaltreparaties in district.
Suriname

Wegenautoriteit start asfaltreparaties aan wegen in Nickerie

Oproep om gronden productief in te zetten.
Suriname

Dc Marowijne Zuidwest roept grondeigenaren in Stafdorp op tot ontwikkeling van percelen

Natte bodem belemmert inzet van motorgrader.
Suriname

OWRO Commewijne vraagt begrip voor uitblijven onderhoud zandwegen na aanhoudende regenval

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws