• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ambassadeur Khargi teruggeroepen door ministerie van Buitenlandse Zaken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 augustus 2025 11:25
in Suriname
khargi ambas

Het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) heeft besloten de buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van de Republiek Suriname in Den Haag, Rajendre Khargi, per direct uit zijn functie te ontheffen en terug te roepen naar Paramaribo.

In een brief, ondertekend door minister Melvin Bouva, wordt gesteld dat de recente gedragingen van Khargi onverenigbaar zijn met de diplomatieke regels en de belangen van de Surinaamse staat.

Het ministerie wijst daarbij op drie zwaarwegende punten:

Misbruik van staatsmiddelen: bij de overdracht van een eredoctoraat aan de voormalige president, ondanks de installatie van het kabinet-Simons/Rusland op 16 juli 2025.

Overtreding van protocollen: door publiekelijk uitspraken te doen die het regeringsbeleid doorkruisen en de grondwettelijke verantwoordelijkheid van de president voor het buitenlands beleid aantasten.

Ongeautoriseerde diaspora-activiteiten: het organiseren van bijeenkomsten zonder instemming van het bevoegde gezag in Paramaribo, wat spanningen binnen de Surinaamse gemeenschap in Nederland heeft veroorzaakt.

Volgens het ministerie tasten deze gedragingen de vereiste integriteit en professionaliteit van een ambassadeur ernstig aan en brengen zij schade toe aan de internationale reputatie van Suriname.

“Dit handelen is onaanvaardbaar en kan niet worden voortgezet,” zo verklaarde minister Bouva. Ambassadeur Khargi is opgedragen onmiddellijk uitvoering te geven aan het terugroepbesluit en zich terug te begeven naar Paramaribo.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

oude vrouw hulp nodig
Suriname

Schrijnende woonsituatie bejaarde vrouw aan Vidjaiweg vraagt om directe hulp

Rechter
Suriname

Gajadien pleit voor rechtvaardigheid salarissen, Essed wijst parlement aan als hoofdverantwoordelijke

chinees nieuwjaar chinezen
Suriname

Suriname Business Forum benadrukt waarde Chinese gemeenschap bij viering Chinees Nieuwjaar

verklaring van inkomen vvi monorat justitie en politie
Suriname

Openbaar Ministerie verduidelijkt aanpak bij niet-naleving Verklaring van Inkomen en Vermogen

kraan water
Suriname

Gemeenschap Albina luidt noodklok over dure nutsvoorzieningen

sociale zaken sozavo
Suriname

Geen SRD 250 of 400 betalen: sociale hulp overheid is gratis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws