• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ambassadeur Franklin bekritiseert Richano Santokhi’s onwetendheid over functie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 september 2023 06:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:29
in Nieuws, Suriname
rose ann franklin

GFC NIEUWSREDACTIE – Ambassadeur Rose-Ann Franklin, voormalig Hoofd Protocol op het Kabinet van de President van Suriname, heeft scherpe kritiek geuit op Richano Santokhi, de zoon van president Chan Santokhi.

Franklin beweert in gesprek met LIM FM dat Richano niet begrijpt wat zijn functie inhoudt.

Deze kritiek volgt op een incident waarbij Richano, consulair agent in Miami, informatie probeerde op te vragen bij Anastacia Pokie, de directeur van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) in Suriname.

Richano zou hebben beweerd dat er een speciaal presidentieel protocol in de Grondwet staat dat hem de bevoegdheid geeft om zo te handelen. Echter, volgens Franklin bestaat een dergelijk protocol helemaal niet in de Grondwet, en zij is van mening dat Richano niet goed geïnformeerd is over zijn taken.

Franklin roept op tot corrigerend optreden van zowel het ministerie van Buitenlandse Zaken als de president zelf.

Ook Eugène van der San, voormalig directeur van het Kabinet van de President in Suriname, weerlegt de beweringen dat kinderen van de president speciale bevoegdheden hebben ten opzichte van gewone burgers.

Van der San zegt dat er in de Grondwet geen speciale protocollen bestaan voor de familie van de president, zoals Richano eerder suggereerde. Daarom heeft hij geen recht om ambtenaren om informatie te vragen op basis van zijn status.

Van der San bekritiseert Richano voor het verspreiden van onwaarheden, wat zowel zijn vader als het land schaadt. Hij suggereert dat de president zijn zoon moet aanspreken op zijn gedrag.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

DNA-lid Ameerani Jarbandhan dringt opnieuw aan op urgente veiligheidsmaatregelen

VSB X NLD
Suriname

VSB doelt op versterking economische samenwerking bij CEO Roundtable tijdens koninklijk staatsbezoek

diakonessenhuis
Gezondheid

Diakonessenhuis markeert 64 jaar medische zorg en gemeenschapstrouw

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws