• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Alleenstaande vrouwen in Paramaribo worstelen met toegang tot betaalbare woning

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 februari 2024 09:00
in Lifestyle, Suriname
Sleutels huis

Een alleenstaande vrouw uit Paramaribo heeft toegelicht dat het tegenwoordig bijna onmogelijk is voor vrouwen in Suriname om zelfstandig te wonen, zelfs met een normale baan.

Het kopen van een huis is buiten bereik, aangezien sparen voor een gemiddeld salaris praktisch onmogelijk is, zelfs als men bij de ouders woont. Bovendien is het verkrijgen van een hypotheek geen realistische optie.

Het huren van een normaal huis in een beschaafde en veilige buurt is evenmin een haalbare optie, gezien de huurprijzen die vaak in buitenlandse valuta worden uitgedrukt en zelfs hoger zijn dan het volledige maandloon van veel werkenden.

Deze situatie benadrukt de problemen waarmee veel alleenstaande vrouwen in de Surinaamse hoofdstad worden geconfronteerd bij het vinden van betaalbare huisvesting en het streven naar onafhankelijkheid.

De vrouw wijst op een mogelijke oplossing: het verkrijgen van een stuk grond van de overheid om een klein huis te bouwen.

Echter, zelfs dit wordt naar haar zeggen bemoeilijkt door de hoge kosten van bouwmaterialen en het feit dat bouwvakkers exorbitante tarieven hanteren.

Voor velen blijft het een bijzonder moeilijke taak om zichzelf te vestigen en op te bouwen, zelfs met alle wilskracht en toewijding.

“Deze drempels benadrukken de noodzaak van beleidsmaatregelen die gericht zijn op het verbeteren van de toegang tot betaalbare huisvesting en het creëren van kansen voor economische zelfstandigheid voor vrouwen”, zegt een manager van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) aan GFC Nieuws.

Mis dit niet:

Aanhoudende droogte zet Erowarte onder druk, terwijl dorp werkt aan uitbreiding

Nieuwe privacywet moet burgers beschermen én ondernemerschap ondersteunen

Het vinden van oplossingen voor deze problemen vereist volens het KIVC een geïntegreerde aanpak van de overheid, het bedrijfsleven en de gemeenschap om een ​​omgeving te creëren waarin vrouwen de kans krijgen om hun volledige potentieel te benutten en een leven op te bouwen dat hen voldoening en welzijn biedt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Aanhoudende droogte bedreigt leefomstandigheden in Erowarte.
Suriname

Aanhoudende droogte zet Erowarte onder druk, terwijl dorp werkt aan uitbreiding

VSB vraagt om werkbare regels bij wet bescherming persoonsgegevens.
Suriname

Nieuwe privacywet moet burgers beschermen én ondernemerschap ondersteunen

Weg naar Zee bundelt krachten voor veiligheid en leefbaarheid.
Suriname

Spoedoverleg over buurtveiligheid en waakzaamheid in Weg naar Zee

vrouw dame bellen telefoon
Suriname

Vrouw (22) aangehouden na aanval met hete olie en pepperspray op vriend

telefoon smartphone
Suriname

Vrouw aangehouden na verspreiding van privévideo ondernemer via WhatsApp en sociale media

RK ziekenhuis paramaribo
Gezondheid

Suriname werkt aan één digitaal patiëntendossier voor betere zorg in het hele land

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws