• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Agenten aangeklaagd voor moord in Memphis na overreden man

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2023 16:34 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:39
in Nieuws
politie 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Vijf politieagenten in Memphis werden beschuldigd van moord na de dood van een 29-jarige zwarte man na een optreden van agenten deze maand.

De agenten werden vorige week ontslagen en beschuldigd van het gebruik van buitensporig geweld nadat ze de man, Tyre Nichols, hadden overreden.

Dit werd vastgelegd op de bodycam-video van de politie.

Nichols overleed op 10 januari, drie dagen na de arrestatie, aan zijn verwondingen, aldus de autoriteiten.

De vijf politieagenten van Memphis, die ook zwart zijn, werden ontslagen voor het schenden van het beleid inzake overmatig gebruik van geweld, de plicht om in te grijpen en de plicht om hulp te verlenen, aldus het ministerie.

Allen kwamen de afgelopen zes jaar bij het departement, aldus de politie. Andere politieagenten van Memphis worden nog steeds onderzocht voor schendingen van het afdelingsbeleid in verband met het incident.

Memphis Police Chief Cerelyn Davis veroordeelde de acties van de arresterende agenten als “een falen van de fundamentele menselijkheid” en riep op tot vreedzame protesten voorafgaand aan de vrijgave van de video van de arrestatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424308
Suriname

Man aangehouden met vuurwapen tijdens surveillance

schiphol airport
Lifestyle

Vlieg je naar Suriname? Door een storing op Schiphol halen je koffers Zanderij mogelijk niet

brood
Suriname

Stichting 1 voor 12 buiten aanbesteding: verschillende lezingen

nationaal leger en politie
Suriname

Gezamenlijke veiligheidsoperatie gestart in Marowijnegebied

armoede geld portemonnee inflatie
Suriname

Centrale Bank van Suriname: Inflatie stijgt verder, jaarinflatie richting 12% eind 2025

President Jennifer Simons spreekt de samenleving toe tijdens de Volkskerstzang op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

President Simons roept tijdens Volkskerstzang op tot innerlijke vrede en eenheid in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws