• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Activist Raoul Abdoelrahman mag volgens OM naar huis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 februari 2023 13:29 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:22
in Nieuws
Raoel Abdoelrahman

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse activist, Raoul Abdoelrahman, mag vandaag volgens het Openbaar Ministerie (OM) naar huis.

Abdoelrahman werd op maandag 20 februari, 3 dagen na de uit de plunderingen in de binnenstad van Paramaribo, aangehouden terwijl bij bezig was met een live reportage op Facebook. Hij werd door zwaargewapende eenheden tegen de grond gewerkt, waarbij hij als een zware crimineel werd afgevoerd. De kennelijke bedoeling was om mijn cliënt, maar ook anderen kritische burgers vrees in te boezemen, zegt zijn raadsman Derrick Veira.

De advocaat heeft op 27 februari een in vrijheidstellingsverzoek op basis van artikel 54A ingediend. Voor de behandeling van het verzoek heeft het OM Abdoelrahman in vrijheid gesteld.

Veira haalt aan dat zijn cliënt een ondernemer is die vanwege de steeds slechter wordende economische situatie in Suriname diverse kritische opmerkingen heeft gemaakt, waarbij hij zijn mening, binnen de perken van de wet, naar voren heeft gebracht.

Volgens Veira wist het OM dat de zaak niet te verdedigden was. Abdoelrahman werd aangehouden wegens verstoring van de openbare orde, opruiing, opzettelijk brandstichting, vernieling en andere zaken. Hij was in het Huis van Bewaring te Santo Boma ingesloten.

Mis dit niet:

Onderhoud zonne-energieprojecten binnenland krijgt prioriteit

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname bouwt aan energiezekerheid
Suriname

Onderhoud zonne-energieprojecten binnenland krijgt prioriteit

Van twee werkende toiletten naar vernieuwde sanitaire voorzieningen.
Suriname

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws