• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Activist Raoul Abdoelrahman mag volgens OM naar huis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 februari 2023 13:29 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:22
in Nieuws
Raoel Abdoelrahman

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse activist, Raoul Abdoelrahman, mag vandaag volgens het Openbaar Ministerie (OM) naar huis.

Abdoelrahman werd op maandag 20 februari, 3 dagen na de uit de plunderingen in de binnenstad van Paramaribo, aangehouden terwijl bij bezig was met een live reportage op Facebook. Hij werd door zwaargewapende eenheden tegen de grond gewerkt, waarbij hij als een zware crimineel werd afgevoerd. De kennelijke bedoeling was om mijn cliënt, maar ook anderen kritische burgers vrees in te boezemen, zegt zijn raadsman Derrick Veira.

De advocaat heeft op 27 februari een in vrijheidstellingsverzoek op basis van artikel 54A ingediend. Voor de behandeling van het verzoek heeft het OM Abdoelrahman in vrijheid gesteld.

Veira haalt aan dat zijn cliënt een ondernemer is die vanwege de steeds slechter wordende economische situatie in Suriname diverse kritische opmerkingen heeft gemaakt, waarbij hij zijn mening, binnen de perken van de wet, naar voren heeft gebracht.

Volgens Veira wist het OM dat de zaak niet te verdedigden was. Abdoelrahman werd aangehouden wegens verstoring van de openbare orde, opruiing, opzettelijk brandstichting, vernieling en andere zaken. Hij was in het Huis van Bewaring te Santo Boma ingesloten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkel boodschappen
Lifestyle

Massaal niet kopen kan prijzen van dure producten mogelijk omlaag dwingen

fruit markt
Suriname

Regentijd legt bloot waarom groenten in Suriname vaak onnodig duur zijn

brandweer bevordering
Suriname

Overlegorgaan Brandweer Suriname wordt opnieuw ingesteld

kustwacht
Suriname

Kustwacht Suriname zet drones in als nieuw strategisch wapen tegen maritieme criminaliteit

Luc Mercelina sint maarten en santokhi
Suriname

Surinaamse gemeenschap Sint-Maarten deelt in rouw om Santokhi

frankrijk en santokhi
Suriname

Parijs prijst rol Santokhi in grensakkoord en samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws