• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Achterstallige betalingen voor arrestantenvoeding niet het gevolg van politieke tegenwerking

Patty door Patty
29 april 2024 04:31
in Suriname
gevangenis cel aanhouding

Tijdens de persconferentie van het ministerie van Justitie en Politie afgelopen weekend in Nickerie heeft Sharma Lakhisaran, directeur Justitie, verklaard dat het niet betalen van de arrestantenvoeding niet te wijten is aan politieke tegenwerking, zoals sommigen vermoeden.

Sinds vorig jaar zijn er achterstallige betalingen voor arrestantenvoeding. Volgens de Nickeriaanse samenleving ligt het probleem bij het ministerie van Financiën en Planning, dat naar haar mening het ministerie van Justitie en Politie politiek tegenwerkt.

Lakhisaran legt echter uit dat zaken zoals brandstof, arrestantenvoeding, kleding en andere logistieke middelen volgens een ‘code’ uit de begroting worden betaald.

Het bleek echter dat het budget in juli 2023 al was uitgeput. “Er zijn een aantal calamiteiten geweest, waardoor het budget in juli al was uitgeput. Vooral brandstof en arrestantenvoeding konden niet meer betaald worden,” verklaarde de directeur.

“Het ministerie van Financiën en Planning kwam tussenbeide en betaalde een deel van de brandstofrekening, maar kon de rekening voor arrestantenvoeding niet voldoen,” aldus Lakhisaran.

Hij gaf verder aan dat de brandstofrekening eerder SRD 4 miljoen bedroeg en inmiddels is gestegen naar SRD 12 tot 14 miljoen.

Daarnaast kost de arrestantenvoeding het land elke maand vier miljoen SRD. Lakhisaran benadrukte ook dat na de suppletoire begroting tot deelbetaling kon worden overgegaan, waarna de rest naar het begrotingsjaar 2024 werd overgeheveld.

De directeur benadrukte dat er, met name wat betreft brandstof, regelmatig hulp is gekomen van andere ministeries zoals Openbare Werken en Financiën en Planning. Hij sloot af met de woorden: “We moeten gaan reguleren wat brandstof betreft en ook met andere zaken moeten we zorgvuldig en zuinig omspringen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ressortraad moengo hoorzitting
Suriname

Bewoners Moengo vragen om snelle aanpak knelpunten

anti corruptie commissie
Suriname

Anti-Corruptie Commissie licht Verklaring van Inkomen en Vermogen toe aan parlementariërs

davisbuiten
Suriname

Overleg over zorgwekkende jeugdproblematiek in Davis Buiten (Texas)

fpic protocol
Suriname

VIDS presenteert Nationaal FPIC-protocol tijdens stakeholdersbijeenkomst met TotalEnergies

suriname recreatie zanderij 1 spelen zwemmen kinderen vakantie
Lifestyle

Nederlandse toeristen missen zon- en strandmogelijkheden in Paramaribo

Politie pakt verdachten van mensensmokkel op na achtervolging op Ir. M.N. Attaollahweg
Suriname

Politie pakt taxichauffeur en twee Brazilianen op voor mensensmokkel via Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws