• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

ABOP-Brokopondo teleurgesteld over ontslag Pokie, ze is aan een kant gezet als een crimineel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 juli 2021 07:05
in Nieuws
duim omlaag3

GFC NIEUWSREDACTIE- De afdeling Brokopondo van de politieke partij ABOP is teleurgesteld over het vertrek van Diana Pokie als minister van Grondbeleid en Bosbeheer.

Volgens Abi Pansa van deze afdeling, heeft Pokie eenheid in de politiek gebracht tussen de Saramaccaners en Aucaners. Zij heeft ook enorm hard gewerkt om zetels voor ABOP binnen te halen.

“Tot nu toe weten we niet wat mis is gegaan. De partijleiding heeft nog niets gezegd. We zitten gewoon te wachten. Dit is echt een les voor ons. Wij van Brokopondo moeten ervoor zeggen dat wij bijeenkomen en samenbundelen om in de coalitie vertegenwoordigd te zijn”.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Gevaarlijke klim voor leerlingen afgelegen dorp om online lessen te volgen

“Dit kunnen wij niet accepteren. Diana is de grootste trekker van de Saramaccaners binnen de partij. Er is geen ruzie tussen Saramaccaners en Aucaners, maar dit kunnen wij niet accepteren. Wij Saramaccaners willen ook vertegenwoordigd zijn”.

“Diana Pokie heeft hard gewerkt en keihard oppositie gevoerd tijdens Bouterse 2. Nu zet je haar gewoon aan een kant en wordt ze als een crimineel behandeld”.

“Ik daag de ABOP uit om uit te komen met een verklaring. Laat men zeggen wat Diana heeft misdaan. Dat kunnen ze niet, omdat ze niets verkeerd heeft gedaan,” zegt een teleurgestelde Pansa.

Hij vervolgt: “ze hebben ons gewoon getoond dat ze onbetrouwbaar zijn. Wij hebben geen vertrouwen meer in deze mensen.”

Door Pokie heeft de ABOP de laatste twee verkiezingen een zetel behaald in Brokopondo.

Mis dit niet:

Sonny Khoeblal: ‘SLM heeft dringend een professionele turnaround nodig’

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

Over de opvolger van Pokie wordt zondag in een speciale vergadering van de ABOP overleg gepleegd.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

surinam airways slm airbus a340 schiphol
Suriname

Sonny Khoeblal: ‘SLM heeft dringend een professionele turnaround nodig’

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Lifestyle

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

Suriname moet investeren in preventie om corruptie structureel terug te dringen.
Suriname

Anti-Corruptie Commissie: er wordt nog onvoldoende aandacht besteed aan het voorkomen van corruptie

Local content specialist Anne Rita Wijdh.
Suriname

Surinaamse bedrijven en werknemers moeten zich nu voorbereiden op kansen in offshore oliesector

President Simons
Suriname

President zet tijdelijke stop op nieuwe mijnbouwconcessies

suriname paramaribo noord
Suriname

Gallant waarschuwt voor hoge begroeiing langs Surinaamse wegen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws