• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Aanmatigende toon Nederland afgestraft door regering

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 maart 2021 12:05
in Nieuws
coalitie regering e1613986158945

GFC NIEUWSREDACTIE- In de Tweede kamer zijn aanmatigende uitspraken gedaan ten aanzien van de vicepresident (vp), Ronnie Brunswijk.

Minister Albert Ramdhin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft in een schrijven onomwonden namens de regering hierop gereageerd, door Nederland erop te wijzen dat de vp een integraal en ondeelbaar onderdeel is van de regering. Hij is democratisch gekozen en geïnstalleerd in functie.

Op 28 januari heeft het PVV-Kamerlid Raymon de Roon zich vergaloppeert met vergaande uitspraken aan het adres van de vp. Via de media heeft de regering deze aantijging vernomen.

Minister Ramdhin gaf aan dat hieromtrent formeel een statement is gestuurd naar de Nederlandse Ambassade.

Hierin is gevraagd dat Nederland respect en erkenning heeft voor de democratische installatie en politici in functie, meldt het Directoraat Volkscommunicatie.

Een andere kwalijke zaak waarop ook expliciet is gewezen, zijn de juiste grenzen van de Republiek Suriname. Nederland heeft een verkeerde kaart gebruikt bij het geven van reisadvies.

Het frappante hiervan is dat de grenzen door de toenmalige minister Joop den Uyl bij de onafhankelijkheid overhandigd zijn aan de Surinaamse regering.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkel boodschappen
Lifestyle

Massaal niet kopen kan prijzen van dure producten mogelijk omlaag dwingen

fruit markt
Suriname

Regentijd legt bloot waarom groenten in Suriname vaak onnodig duur zijn

brandweer bevordering
Suriname

Overlegorgaan Brandweer Suriname wordt opnieuw ingesteld

kustwacht
Suriname

Kustwacht Suriname zet drones in als nieuw strategisch wapen tegen maritieme criminaliteit

Luc Mercelina sint maarten en santokhi
Suriname

Surinaamse gemeenschap Sint-Maarten deelt in rouw om Santokhi

frankrijk en santokhi
Suriname

Parijs prijst rol Santokhi in grensakkoord en samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws