De Van ’t Hogerhuysstraat moet uiteindelijk worden verbreed tot een zesbaansweg.
De werkzaamheden aan deze straat en de Slangenhoutstraat maken deel uit van één groter infrastructuurproject, waarbij naast de uitbreiding van de wegcapaciteit ook de rehabilitatie en ontwatering van de Slangenhoutstraat worden aangepakt.
Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) heeft aangegeven dat de verschillende werkzaamheden onderdeel zijn van een bredere aanpak om de infrastructuur te verbeteren.
Grootschalige aanpak Van ’t Hogerhuysstraat
De verbreding van de Van ’t Hogerhuysstraat tot een zesbaansweg moet uiteindelijk bijdragen aan een betere verkeersdoorstroming.
De werkzaamheden maken deel uit van een groter project waarin ook de Slangenhoutstraat wordt gerehabiliteerd en de ontwatering wordt aangepakt.
De plannen zijn daarmee niet beperkt tot het verbeteren van het wegdek, maar omvatten ook maatregelen om de infrastructuur en waterafvoer in het gebied te verbeteren.
Bestrating Domineestraat begonnen
Ook in de Domineestraat wordt gewerkt aan de verbetering van de infrastructuur. De ondergrondse werkzaamheden zijn daar grotendeels afgerond, waarna is begonnen met de bestrating.
Wel moeten nog enkele boringen door de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) worden uitgevoerd. Deze werkzaamheden vormen nog een onderdeel van het traject voordat de infrastructuurwerkzaamheden volledig kunnen worden afgerond.
Langdurige aanbestedingsprocedures vertragen projecten
Volgens minister Tsang komen infrastructurele projecten in de districten moeizaam op gang door langdurige aanbestedingsprocedures.
Het traject vanaf het opstellen van een bestek tot de ondertekening van een contract kan gemiddeld tien maanden in beslag nemen.
De minister vindt dat deze procedures kritisch moeten worden bekeken. Daarbij noemt hij onder meer de Aanbestedingswet en de Comptabiliteitswet, die volgens hem opnieuw onder de loep moeten worden genomen om de uitvoering van infrastructurele projecten te versnellen.
De langdurige procedures vormen volgens de minister een knelpunt bij het tijdig realiseren van projecten. Een herziening van de regelgeving moet bijdragen aan een efficiëntere uitvoering van overheidsinvesteringen.






