• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dure benzine dreigt een nachtmerrie voor Suriname te worden

Ida Thornhill door Ida Thornhill
3 september 2026 14:00
in Suriname
dreigt Suriname opnieuw te worden opgezadeld met dure benzine?

dreigt Suriname opnieuw te worden opgezadeld met dure benzine?

De olieprijs is vandaag opnieuw opgelopen door de escalatie rond het Midden-Oosten. Brent staat rond de 96 dollar per vat en WTI rond de 92 dollar.

Ook de raffinagemarkt staat onder zware druk. Vooral benzine en diesel worden duurder doordat raffinagecapaciteit in onder meer de Golfregio en Rusland is weggevallen. Analisten verwachten dat de krapte in geraffineerde brandstoffen zelfs tot in 2027 kan aanhouden.

Voor Suriname is dit relevant. De regering Simons- Rusland heeft eerder een price cap van SRD 48,32 voor unleaded en SRD 53,27 voor diesel ingesteld en zelf aangegeven dat deze maatregel op termijn niet onbeperkt houdbaar is wanneer internationale prijzen verder oplopen.

Een nieuwe brandstofschok is geen theoretisch scenario meer. Als de internationale prijzen langere tijd hoog blijven, zullen landen met beperkte financiële ruimte steeds meer moeite krijgen om de stijging aan de pomp af te remmen.

En Suriname behoort tot die kwetsbare groep.

Suriname kan niet blijven doen alsof de rekening verdwijnt

Voor de Surinaamse automobilist is dit bijzonder belangrijk. Wanneer brandstof duurder wordt, stopt het effect namelijk niet bij het tankstation.

Busvervoer wordt duurder. Goederen moeten duurder worden vervoerd. Winkeliers krijgen hogere kosten. Producenten betalen meer voor logistiek. Uiteindelijk komt een groot deel van die rekening bij de consument terecht.

Suriname moet daarom oppassen dat een nieuwe internationale oliecrisis niet opnieuw uitmondt in een binnenlandse koopkrachtcrisis.

Mis dit niet:

Jamaica heft beperkingen voor SLM op, maar technische problemen blijven luchtvaartmaatschappij achtervolgen

Achterstallig salaris streekziekenhuizen Atjoni en Marwina baart zorgen, minister biedt excuses aan

De vraag is niet óf Suriname geraakt kan worden, maar hoe hard de klap deze keer zal zijn

De gevolgen kunnen verder reiken dan alleen een duurdere tankbeurt. Surinamers die nu al iedere maand moeten rekenen om rond te komen, kunnen opnieuw worden geconfronteerd met hogere vervoerskosten en duurdere boodschappen.

Ook ondernemers zullen stijgende brandstofkosten uiteindelijk moeten doorberekenen. De overheid kan de pijn tijdelijk dempen, maar niet eindeloos.

Juist daarom moet ons land volgens het KIVC nu vooruitkijken en voorkomen dat een internationale olieprijsschok opnieuw uitgroeit tot een probleem dat vooral de gewone burger diep in de portemonnee raakt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

SLM krijgt groen licht van Jamaica, maar vloot blijft kwetsbaar.
Suriname

Jamaica heft beperkingen voor SLM op, maar technische problemen blijven luchtvaartmaatschappij achtervolgen

Streekziekenhuis Atjoni.
Gezondheid

Achterstallig salaris streekziekenhuizen Atjoni en Marwina baart zorgen, minister biedt excuses aan

Vermoedelijke winkeldief nog spoorloos na ingrijpen van twee winkeliers.
Suriname

Politie zoekt man na vermeende vrijheidsberoving aan Magentakanaalweg

misiekaba
Suriname

Misiekaba: ontslag SZF-directeur bijna afgerond

Ligdagtarieven omhoog om ziekenhuispersoneel beter te kunnen betalen.
Gezondheid

Ligdagtarieven ziekenhuizen stijgen met SRD 2.000 tot SRD 2.500

Illustratiefoto.
Suriname

Verdachte aangehouden voor diefstal iPhone 13 Pro Max uit monteurszaak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws