• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 september 2026 13:00
in Suriname
Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken

Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken.

Eenentwintig jachtopzieners van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zijn op 31 augustus officieel beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie (BAVP).

De beëdiging vond plaats door minister Harish Monorath van Justitie en Veiligheid en markeert een belangrijke versterking van de handhaving op het gebied van natuur-, bos- en grondbeheer.

Versterking van toezicht en handhaving

De beëdigde jachtopzieners hebben voorafgaand aan de plechtigheid een intensieve BAVP-opleiding gevolgd, verzorgd via het Korps Politie Suriname (KPS).

Met het succesvol afronden van deze opleiding beschikken zij over de wettelijke bevoegdheden om binnen hun taakgebied politietaken uit te voeren.

Hun inzet moet bijdragen aan een effectievere naleving van wet- en regelgeving op het gebied van grondbeheer, bosbeheer en natuurbescherming.

Aanpak van illegale activiteiten

Met hun nieuwe bevoegdheden zullen de BAVP’s onder meer worden ingezet bij de bestrijding van illegale houtkap, de aanpak van illegale grondoccupatie en het handhaven van de regels binnen natuurreservaten.

De uitbreiding van het aantal bevoegde handhavers moet de bescherming van Surinames natuurlijke hulpbronnen versterken en bijdragen aan een duurzamer beheer van bos- en natuurgebieden.

Oproep tot integriteit en objectiviteit

Minister Harish Monorath benadrukte tijdens de beëdigingsceremonie dat de nieuwe Buitengewoon Agenten van Politie hun bevoegdheden met grote verantwoordelijkheid moeten uitoefenen. Hij riep de jachtopzieners op hun werkzaamheden altijd objectief, rechtvaardig en integer uit te voeren.

Mis dit niet:

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

Volgens de minister is professioneel en betrouwbaar optreden essentieel om het vertrouwen van de samenleving te behouden en de rechtsorde effectief te handhaven.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bestuursdienst grijpt in na ernstige hygiëneovertredingen bij winkel.
Suriname

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

huis woning suriname paramaribo
Lifestyle

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

US$ 2,7 miljoen Japanse steun voor versterking Surinaamse waterinfrastructuur.
Suriname

Nieuwe pompinstallatie Sommelsdijks Kreek officieel in gebruik

Cubanen in Suriname
Suriname

Ministerie ontkent achterstanden bij behandeling verblijfsaanvragen

Invordering belastingen moet worden gemoderniseerd, maar rechtsbescherming blijft aandachtspunt.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe regels voor belastinginvordering en invorderingskosten

Bewoners eisen onderzoek naar oorzaak verzakkingen.
Suriname

Bewoners willen structurele aanpak verzakkingen: “Niet weer vullen, maar de oorzaak aanpakken”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws