Leerlingen die volgens de eerder vastgestelde norm vanuit leerjaar 10 zijn geslaagd voor het LBO, krijgen alsnog de mogelijkheid om te kiezen voor het B- of C-niveau binnen het beroepsonderwijs.
Het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft hiervoor de inschrijfperiode verlengd en de toelatingsvoorwaarden bekendgemaakt.
De maatregel volgt op het besluit om het B-niveau binnen het beroepsonderwijs te handhaven. Met de aangepaste regeling krijgen leerlingen die aan de vastgestelde voorwaarden voldoen opnieuw de gelegenheid zich in te schrijven.
B-niveau biedt mogelijkheden voor doorstroom
Volgens het ministerie is het B-niveau bedoeld voor leerlingen die zich willen voorbereiden op de arbeidsmarkt en tegelijkertijd de mogelijkheid willen behouden om verder door te stromen binnen het beroepsonderwijs.
Leerlingen op B-niveau kunnen zich voorbereiden op een vervolgopleiding bij de Avond Middelbare Technische Opleiding (AMTO) en het C-niveau kan worden voortgezet door studenten op het Natuur Technisch Instituut (NATIN) en het Instituut voor Middelbaar Economisch en Administratief Onderwijs (IMEAO).
Vanuit het B-niveau kunnen leerlingen bovendien doorstromen naar het C-niveau.
Toelatingseisen voor dienstverlenende sector
Voor leerlingen die zich willen inschrijven voor het B-niveau binnen de dienstverlenende sector gelden specifieke voorwaarden.
Het totaal van de cijfers voor Nederlands en Engels moet minimaal 11 zijn. Daarbij mag voor geen van beide vakken het cijfer lager zijn dan 4.
Voor Rekenen geldt dat het behaalde cijfer minimaal 4 moet zijn.
Extra voorwaarden voor technische sector
Voor toelating tot het B-niveau binnen de technische sector gelden eveneens eisen voor Nederlands en Engels. De som van de cijfers voor deze twee vakken moet minimaal 11 bedragen, waarbij voor geen van beide vakken een cijfer lager dan 4 mag zijn.
Daarnaast moeten de cijfers voor Wiskunde en Natuurkunde samen minimaal 10 bedragen. Voor geen van beide vakken mag het cijfer lager zijn dan 5.
Ook leerlingen met ander resultaat kunnen zich aanmelden
De nieuwe bekendmaking biedt ook ruimte aan leerlingen die momenteel een ander slagingsresultaat hebben of zijn afgewezen, maar wel aan de hierboven genoemde toelatingsnormen voldoen.
Deze leerlingen mogen zich alsnog inschrijven voor het B-niveau van het beroepsonderwijs.
Inschrijving op 27 en 28 augustus
De verlengde inschrijfperiode vindt plaats op donderdag 27 en vrijdag 28 augustus. Leerlingen kunnen zich op beide dagen aanmelden tussen 08.00 uur en 11.00 uur.
Leerlingen die al ingeschreven staan, hoeven zich volgens het ministerie niet opnieuw aan te melden. Zij zullen door de schoolleiding worden gecontacteerd.
Met de verlenging wil het ministerie leerlingen die door de aangepaste voorwaarden alsnog in aanmerking komen, de gelegenheid bieden om hun opleidingstraject binnen het beroepsonderwijs voort te zetten.






