Een controle op zee heeft deze week geleid tot de onderschepping van drie SK vissersboten.
Een gemengd team van de Kustwacht en de Marine van het Nationaal Leger stelde vast dat de vaartuigen met ongeldige documenten voor de kust aan het vissen waren. De drie boten zijn daarop in beslag genomen.
Vervalste en gekopieerde vergunningen
Het ging om de rood grijze SK boot NALINI, de rood grijze WAASHTI en de blauw geel rode DEVI.
Tijdens de controle bleek dat twee boten beschikten over vervalste visvergunningen. Bij het derde vaartuig werd een kopie van een vergunning aangetroffen.
Volgens de autoriteiten is daarmee de Zeevisserijwet overtreden. De boten werden samen met de aangetroffen vis en visnetten in beslag genomen.
Twaalf bemanningsleden aangehouden
In totaal werden twaalf bemanningsleden, onder wie de kapiteins, aangehouden. Het gaat om personen van Guyanese afkomst die volgens de politie niet over een geldige verblijfsstatus in Suriname beschikken.
De bemanningsleden en de in beslag genomen goederen werden door de Kustwacht en de visserij inspecteur, op basis van de opgemaakte processen verbaal, overgedragen aan de Recherche van Regio West.
De aangehouden vreemdelingen werden vervolgens op het politiebureau in Nieuw Nickerie ondergebracht.
De drie vissersboten staan onder politiebewaking in de haven. Het onderzoek naar de overtredingen en de herkomst van de vergunningen wordt voortgezet.
Bron: KPS






