• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

MAS dreigt Canawaima per 14 augustus met vaarverbod

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 augustus 2026 11:00
in Suriname
Canawaima moet vóór 13 augustus aan veiligheidseisen voldoen.

Canawaima moet vóór 13 augustus aan veiligheidseisen voldoen.

De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) heeft de Canawaima Management Company N.V. een laatste gelegenheid gegeven om de nog openstaande tekortkomingen aan boord van de M.V. Canawaima weg te werken.

Dit blijkt uit een schrijven van de MAS van 7 augustus 2026 aan de terminalmanager van Canawaima Management Company N.V. te Southdrain, Nickerie.

De brief volgt op een eerdere correspondentie van 26 juli 2026, waarin het bedrijf was opgedragen om binnen één week na ontvangst een plan van aanpak met betrekking tot het inspectierapport van de M.V. Canawaima aan de MAS toe te zenden.

Op 5 augustus 2026 heeft de MAS opnieuw een inspectie aan boord uitgevoerd. Tijdens deze herinspectie werd geconstateerd dat een merendeel van de eerder vastgestelde onvolkomenheden nog niet was verholpen.

Laatste gelegenheid voor plan van aanpak

De MAS heeft het bedrijf daarom voor de laatste maal in de gelegenheid gesteld om alsnog een plan van aanpak in te dienen.

Dit plan moet een duidelijke tijdsplanning bevatten voor het opheffen van de geconstateerde onvolkomenheden, de uitvoering van de noodzakelijke grote reparaties en de geplande dokbeurt van het vaartuig.

Daarnaast heeft de maritieme autoriteit bepaald dat uiterlijk 13 augustus verschillende veiligheidszaken in orde moeten zijn.

Het gaat onder meer om de volledige aanwezigheid en gebruiksklaarheid van alle wettelijk voorgeschreven veiligheidsmiddelen.

Mis dit niet:

Spandoek “Cyanide = Genocide” verwijderd tijdens Dag der Inheemsen

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

Ook moeten alle brandbestrijdingsmiddelen aanwezig, gekeurd en direct inzetbaar zijn en dient het branddetectie- en brandbestrijdingssysteem volledig operationeel te zijn.

Ook certificaten en technische inspectie vereist

De MAS verlangt verder dat alle bemanningsleden beschikken over geldige Basic Safety Training- en Crowd Management-certificaten.

Indien bepaalde certificaten nog niet beschikbaar zijn, moet schriftelijk worden aangetoond dat de betreffende trainingen binnen één maand zullen worden afgerond.

Daarnaast moet een onafhankelijke, erkende scheepssurveyer een inspectie en beoordeling uitvoeren van de waterdichtheid van de romp en de cofferdammen van het vaartuig.

Een positief inspectierapport vormt daarbij een voorwaarde voor het eventueel verkrijgen van een tijdelijke ontheffing van de verplichte dokbeurt.

Vaarverbod vanaf 14 augustus bij uitblijven maatregelen

De MAS heeft Canawaima Management Company N.V. nadrukkelijk gewezen op de gevolgen wanneer niet tijdig aan de gestelde eisen wordt voldaan.

Indien de vereiste maatregelen uiterlijk 13 augustus 2026 niet zijn uitgevoerd, krijgt de M.V. Canawaima met ingang van 14 augustus 2026 om 00.00 uur een vaarverbod.

Volgens de MAS blijft het vaarverbod van kracht totdat volledig is voldaan aan de gestelde eisen ter waarborging van een veilige scheepvaart.

De maritieme autoriteit geeft daarmee aan dat de veiligheid van het vaartuig, de bemanning en het scheepvaartverkeer vooropstaat. De Canawaima Management Company N.V. is opgeroepen de noodzakelijke maatregelen onverwijld te treffen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

inheemsen protest
Suriname

Spandoek “Cyanide = Genocide” verwijderd tijdens Dag der Inheemsen

Surinaamse inheemsen ‘buitengesloten in hun eigen leefgebied’ door houtkap en goudzoekers.
Suriname

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

DNA nationale assemblee
Suriname

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws