• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Schoonmaakactie door gedetineerden geeft Esther Stichting nieuwe impuls

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 juli 2026 16:55
in Suriname
Ministerie van Justitie en Politie start jubileumproject bij Esther Stichting

Ministerie van Justitie en Politie start jubileumproject bij Esther Stichting. Foto: JusPol.

In het kader van het 75-jarig bestaan van het ministerie van Justitie en Politie (JusPol) is een sociaal jubileumproject gestart bij de Esther Stichting.

Met dit initiatief wil het ministerie niet alleen een maatschappelijke bijdrage leveren, maar ook invulling geven aan het resocialisatiebeleid voor gedetineerden.

Naast de Esther Stichting zal ook een tweede, reeds geselecteerde, maatschappelijke instelling binnen het project worden ondersteund.

Grootschalige schoonmaak op terrein Esther Stichting

Op 20 juli is de tweede week ingegaan van de grootschalige schoonmaakwerkzaamheden op het terrein van de Esther Stichting.

De werkzaamheden worden uitgevoerd door gedetineerden van de Penitentiaire Inrichting Duisburglaan (PID), die zich inzetten om het terrein weer toegankelijk en bruikbaar te maken.

Volgens directeur Sheila Emanuel heeft het project een grote positieve impact op de stichting. Zij spreekt van een ingrijpende verandering van het terrein, dat voor aanvang van de werkzaamheden ernstig was overwoekerd.

“Wij zijn heel blij met dit project. Het is een grote ondersteuning en een hele transformatie, want het terrein was een oerwoud”, aldus Emanuel.

Zelfvoorzienende groentetuin in zicht

De schoonmaakwerkzaamheden hebben inmiddels concrete resultaten opgeleverd. De groentetuin van de Esther Stichting is volledig vrijgemaakt van begroeiing, waardoor de stichting de mogelijkheid krijgt om de voedselproductie opnieuw op te starten.

Mis dit niet:

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

Volgens de directie wordt verwacht dat de stichting binnen ongeveer twee maanden weer zelfvoorzienend zal zijn in de productie van verse groenten voor haar bewoners. Hiermee levert het project niet alleen een bijdrage aan een betere leefomgeving, maar ook aan de voedselvoorziening binnen de instelling.

Bewoners spreken waardering uit

Ook de bewoners van de Esther Stichting reageren positief op de veranderingen. De 93-jarige Menso Eleor, de 68-jarige James Codrington en de 69-jarige Nolda Gilson spreken hun dankbaarheid uit voor de ondersteuning en de zichtbare verbetering van het terrein.

De schoonmaakwerkzaamheden zorgen volgens hen voor een prettigere woonomgeving en geven de bewoners nieuwe hoop voor de verdere ontwikkeling van de stichting.

Resocialisatie door maatschappelijke dienstverlening

Het ministerie van Justitie en Politie benadrukt dat de inzet van gedetineerden onderdeel is van het bredere resocialisatiebeleid.

Door deel te nemen aan maatschappelijke projecten krijgen gedetineerden de gelegenheid om werkervaring op te doen, verantwoordelijkheid te nemen en een positieve bijdrage te leveren aan de samenleving.

Daarnaast ontwikkelen zij praktische vaardigheden, werkdiscipline en een gevoel van maatschappelijke betrokkenheid. Deze ervaringen dragen bij aan een succesvolle terugkeer in de samenleving na het uitzitten van hun straf.

Jubileumproject krijgt vervolg

Met de uitvoering van het project bij de Esther Stichting onderstreept het ministerie dat maatschappelijke dienstverlening en resocialisatie elkaar kunnen versterken.

De werkzaamheden vormen de eerste fase van het sociale jubileumproject. In een volgende fase zal ook een tweede maatschappelijke instelling ondersteuning ontvangen als onderdeel van de viering van het 75-jarig bestaan van het ministerie van Justitie en Politie.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps.
Suriname

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf personen gewond bij verkeersongeval ter hoogte van EBS-mast 39.
Suriname

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

Vijf nieuwe tolken en vertalers beëdigd bij Binnenlandse Zaken
Suriname

Suriname versterkt meertalige dienstverlening met nieuwe tolken en vertalers

19-jarige aangehouden na vechtpartij aan Floris Zwakkestraat
Suriname

Man gewond aan voorhoofd na vechtpartij in Flora

Ruben del Prado
Suriname

Del Prado waarschuwt voor politieke selectie bij verkrijging Surinaamse nationaliteit

Illustratiefoto.
Suriname

Suriname werkt aan gespecialiseerde begeleiding van gedetineerden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws