• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

NMA zet in op afvalscheiding met ontvangst van inzamelcontainer voor plastic afval

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juli 2026 10:00
in Suriname
Bigbag moet recycling en duurzaam afvalbeheer stimuleren.

Bigbag moet recycling en duurzaam afvalbeheer stimuleren. Foto: NMA.

De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) heeft een zogenoemde bigbag voor de inzameling van plastic afval in ontvangst genomen van Stichting Support Recycling Suriname (SuReSur).

Met deze ondersteuning wil de autoriteit haar inzet voor afvalscheiding verder versterken en zelf het goede voorbeeld geven op het gebied van duurzaam milieubeheer.

Volgens de NMA draagt afvalscheiding bij aan een gezond woon-, werk- en leefmilieu en vormt het een belangrijke stap richting een duurzamer Suriname.

Samenwerking voor een schoner Suriname

De NMA benadrukt dat de bescherming van het milieu vraagt om samenwerking tussen overheid, maatschappelijke organisaties, bedrijven en burgers.

In het kader van haar AVD-campagne “Hori Sranan hei, no trowe doti ala sei”, die gericht was op het terugdringen van zwerfafval, werkte de autoriteit samen met SuReSur aan de inzameling van plastic afval langs verschillende wandelroutes.

Tijdens de campagne werden grote inzamelzakken en afvalbakken geplaatst, zodat bezoekers hun plastic afval op een verantwoorde manier konden deponeren.

Daarnaast werkte de NMA samen met de Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS), het Directoraat Openbaar Groen, padvinders en andere vrijwilligers om het evenement zo schoon mogelijk te laten verlopen.

Afval scheiden als eerste stap naar recycling

Volgens de NMA begint een effectieve recyclingketen bij het scheiden van afval. Tijdens de campagne werden PET-flessen apart ingezameld in transparante zakken, terwijl ander afval afzonderlijk werd verzameld.

Mis dit niet:

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Opvallend is dat zowel de transparante als de zwarte vuilniszakken die tijdens de actie werden gebruikt, in Suriname zijn vervaardigd uit gerecycled plastic afval.

De autoriteit wijst erop dat ingezameld plastic en aluminium kunnen worden verwerkt tot nieuwe grondstoffen voor de productie van andere materialen en producten.

Milieu én economie profiteren

De NMA benadrukt dat recycling niet alleen bijdraagt aan een schoner milieu en de bescherming van de natuur, maar ook economische voordelen biedt.

Door afval opnieuw te gebruiken, wordt de vraag naar nieuwe grondstoffen verminderd en ontstaat tegelijkertijd ruimte voor nieuwe economische activiteiten binnen de circulaire economie.

Volgens de autoriteit kan een goed functionerend systeem voor afvalscheiding bijdragen aan zowel milieubescherming als duurzame economische ontwikkeling.

Oproep aan samenleving

De Nationale Milieu Autoriteit roept burgers op om ook thuis, op school en op de werkplek te beginnen met het scheiden van afval.

Plastic en aluminium kunnen volgens de autoriteit eenvoudig apart worden ingezameld en worden afgegeven bij de verschillende afvalscheidingspunten die onder meer bij supermarkten en andere locaties in Suriname zijn geplaatst.

Met relatief kleine inspanningen van iedere burger kan gezamenlijk worden gewerkt aan een schoner, gezonder en duurzamer Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo stadscentrum suriname 2
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

De Nederlandse Douane mag ingecheckte koffers van reizigers uit Suriname buiten hun aanwezigheid openen en zo nodig een slot forceren.
Lifestyle

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Bijzonder kunst-T-shirt ondersteunt werk van Dierenbescherming Suriname
Suriname

Readytex Art Gallery en Dierenbescherming Suriname lanceren nieuw Art for Animals T-shirt

Verkiezingen Nationaal Jeugdparlement gepland voor 22 januari 2027.
Suriname

JOS installeert commissies voor terugkeer Nationaal Jeugdparlement

Openbare Werken start volgende fase van wegverbetering in Lelydorp.
Suriname

Asfaltering Paikem Notopawiroweg moet verkeersdruk op Indira Gandhiweg verlichten

Extra leslokalen gepland om meer kinderen in Para toegang tot onderwijs te geven.
Suriname

Minister Currie heeft aandacht voor tekort aan lokalen en slechte schoolomstandigheden scholen Para

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws