• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

S&P Global Energy: Suriname kan meer dan US$17 miljard aan offshore investeringen verwachten in komende vijf jaar

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 juni 2026 00:00
in Suriname
Suriname op weg naar 600.000 vaten olie-equivalent per dag.

Suriname op weg naar 600.000 vaten olie-equivalent per dag.

Volgens een nieuwe projectie van S&P Global Energy zal Suriname in de komende vijf jaar meer dan US$17 miljard aan investeringen aantrekken in zijn offshore olieontwikkeling.

Het merendeel van dit kapitaal zal worden gericht op Block 58, waar de eerste grootschalige offshore olieproductie van het land van start zal gaan.

De prognose werd gepresenteerd door Isaac Nuti, Principal Analyst bij S&P Global Energy, tijdens de Energy Supply and Demand Outlook sessie op de Suriname Energy, Oil & Gas Summit 2026 in Paramaribo.

Block 58 als kern van de opbouwfase

Volgens de analyse vormt Block 58, met het GranMorgu-project, het zwaartepunt van de verwachte investeringsgolf. Dit project wordt ontwikkeld door TotalEnergies in samenwerking met APA Corporation en moet uitgroeien tot de eerste offshore olieproductie van Suriname.

Daarnaast wordt verwacht dat Block 53 en Block 52 eveneens een belangrijke rol zullen spelen in de verdere ontwikkeling van de offshore sector.

Bekijk ook:

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Gasontwikkeling en aanvullende investeringspotentie

Naast olie ziet S&P Global Energy ook aanzienlijke groeimogelijkheden in gas. In Block 52 bereidt Petronas een gasproject voor, waarbij een definitief investeringsbesluit dit jaar wordt verwacht.

Volgens de analyse kan de ontwikkeling van gasreserves op termijn leiden tot een floating LNG-project, wat de productiecapaciteit en exportinkomsten van Suriname verder zou versterken.

Productiegroei richting 600.000 vaten olie-equivalent

De prognose van S&P Global Energy wijst op een snelle productietoename in het komende decennium, waarbij Suriname kan groeien richting circa 600.000 vaten olie-equivalent per dag, mits bestaande ontdekkingen volgens planning worden ontwikkeld.

De eerste grote productie wordt verwacht vanaf 2028 met GranMorgu, waarmee Suriname officieel de fase van grootschalige offshore olieproductie ingaat.

Economische impact en kasstroomontwikkeling

Volgens de analyse zal de kasstroom uit bestaande ontdekkingen ongeveer vijf jaar na de start van GranMorgu positief worden.

Tegen het midden van de jaren 2030 zou de jaarlijkse kasstroom kunnen oplopen tot circa US$6 miljard, gebaseerd op reeds ontdekte velden.

Tegelijkertijd benadrukt S&P Global dat deze prognose uitsluitend gebaseerd is op reeds bevestigde ontdekkingen, en dat extra exploratie en nieuwe investeringsbeslissingen het potentieel aanzienlijk kunnen vergroten.

Strategische uitdaging: opschalen van exploratie en besluitvorming

Analist Isaac Nuti benadrukte dat Suriname om de volledige economische potentie van zijn offshore sector te benutten, afhankelijk blijft van nieuwe exploratie successen en tijdige finale investeringsbesluiten.

Zonder verdere uitbreiding van projecten blijft de groei beperkt tot de huidige ontdekte reserves, terwijl extra exploratie een significante versnelling van productie en inkomsten kan betekenen.

Suriname aan de vooravond van energieversnelling

De prognose van S&P Global Energy plaatst Suriname aan de vooravond van een grootschalige transformatie van zijn economie.

De combinatie van olie- en gasprojecten kan het land in een nieuwe groeifase brengen, met aanzienlijke macro-economische impact in de komende tien jaar.

Het succes zal echter afhangen van consistente projectontwikkeling, institutionele voorbereiding en het vermogen om nieuwe investeringsgolven aan te trekken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Grote wegwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat starten op 28 juni
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lenienweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

De politie van Nieuw-Nickerie heeft een verdachte aangehouden die wordt gelinkt aan drie strafzaken, waaronder bedreiging en woninginbraak.
Suriname

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws