• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geen landingen mogelijk op luchthaven Zanderij tussen 08.30 en 15.30 uur

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 april 2026 10:26
in Suriname
zanderij airport luchthaven johan adolf pengel

Vliegveld Zanderij.

De Johan Adolf Pengel International Airport (Zanderij) is op zaterdag 25 april tijdelijk gesloten vanwege een tekort aan luchtverkeersleiders. Door deze personele beperking kan het luchtverkeer niet veilig en verantwoord worden afgehandeld.

Als gevolg van de situatie is het luchtruim boven de luchthaven gedurende de periode van 08.30 uur tot 15.30 uur gesloten voor landende vluchten.

Gedurende deze uren kunnen er geen vliegtuigen op de luchthaven landen, wat leidt tot verstoringen in het vluchtschema en mogelijke vertragingen en omleidingen van inkomende vluchten.

Structureel knelpunt binnen luchtvaartsector

Het tekort aan luchtverkeersleiders is geen op zichzelf staand incident. In de afgelopen periode is vaker melding gemaakt van personele tekorten en operationele uitdagingen binnen de luchtverkeersleiding op Zanderij.

Deze situatie heeft in eerdere gevallen reeds geleid tot vertragingen en tijdelijke stillegging van vluchtoperaties.

Online analyses en sectorrapportages wijzen erop dat het probleem samenhangt met een bredere structurele uitdaging binnen de luchtvaartinfrastructuur van Suriname.

Daarbij worden onder meer genoemd: beperkte personeelscapaciteit, werkdruk binnen de verkeerstoren en de noodzaak tot verdere modernisering en versterking van luchtverkeerssystemen.

Impact op internationale en regionale verbindingen

De luchthaven van Zanderij is de belangrijkste internationale toegangspoort van Suriname en verwerkt jaarlijks meer dan een half miljoen passagiers.

Mis dit niet:

Elke reis van president Simons een snoepreis noemen is volgens analist absurd

Gratis schoolpakketten en volop entertainment tijdens grote PL-kindermiddag

Verstoringen op deze locatie hebben daardoor directe gevolgen voor internationale verbindingen, waaronder vluchten van en naar Europa, het Caribisch gebied en de regio.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Simons reist volgens Pinas voor Surinaamse belangen. Foto: CDS
Suriname

Elke reis van president Simons een snoepreis noemen is volgens analist absurd

Grote PL-kindermiddag met springkussen, voetbal, optredens en gratis schoolpakketten. Illustratiefoto Pixabay
Suriname

Gratis schoolpakketten en volop entertainment tijdens grote PL-kindermiddag

Onderwijssamenwerking Suriname-België krijgt nieuwe impuls.
Buitenland

Surinaamse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking met Thomas More University

Vuurwapen achtergelaten, geldtas meegenomen.
Suriname

Tas met ruim SRD 176.000 en USD 4.000 gestolen uit auto Leo Brunswijk

Regionale samenwerking centraal tijdens speciale COFCOR-vergadering.
Suriname

Minister Bouva pleit in New York voor eensgezinde Caribische stem

Ticketprijzen, reisagentenfee en operationele kosten besproken met KLM
Nederland

Hoge ticketprijzen Amsterdam–Paramaribo centraal tijdens overleg ambassade en KLM

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws