• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname intensiveert strijd tegen HIV met jongerenprogramma

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 april 2026 07:00
in Suriname
HIV

Suriname heeft het hoogste aantal hiv/aidsbesmettingen in de regio.

De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, André Misiekaba, heeft het belang onderstreept van verhoogde aandacht voor de HIV-situatie in Suriname.

In dat kader is een trainingsprogramma opgezet waarbij een groep van 40 personen, voornamelijk jongeren, wordt voorbereid om als peers hun leeftijdsgenoten te bereiken met gerichte voorlichting.

Jongeren ingezet als sleutel tot bewustwording

De training richt zich op het vergroten van kennis en bewustwording rondom HIV en het stimuleren van het laten uitvoeren van testen.

Door jongeren actief te betrekken als voorlichters wordt beoogd een bredere en effectievere doelgroep te bereiken.

Volgens de minister speelt deze peer-to-peer benadering een belangrijke rol bij het doorbreken van taboes en het toegankelijk maken van informatie.

Vroegtijdige detectie essentieel

Misiekaba benadrukte dat het van groot belang is dat mensen hun HIV-status kennen. Tijdige detectie, gecombineerd met behandeling met beschikbare medicatie, kan ervoor zorgen dat het virus onder controle blijft en de kans op overdracht aanzienlijk wordt verminderd.

Dit sluit aan bij internationale gezondheidsdoelen waarbij vroege opsporing en behandeling centraal staan in de bestrijding van HIV.

Uitbreiding testmogelijkheden in voorbereiding

Na afronding van de training zal een breder traject worden uitgerold, waarbij op verschillende locaties testmogelijkheden worden aangeboden. Deze locaties zullen op korte termijn bekend worden gemaakt.

Met deze aanpak wil de overheid niet alleen beter inzicht krijgen in de actuele HIV-situatie, maar ook de drempel tot testen verlagen voor de bevolking.

De minister sprak zijn waardering uit voor de inzet van de deelnemende jongeren en benadrukte dat gezamenlijke inspanningen essentieel zijn om de verspreiding van HIV effectief tegen te gaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

fludora
Suriname

Slimgas waarschuwt voor milieurisico’s bij gebruik van Fludora Fusion

tentoonstelling
Suriname

Kunsttentoonstelling Waldy Simson slaat brug tussen Suriname en Brazilië

bond grassalco bij vp rusland
Suriname

Vakbond Grassalco klopt aan bij vicepresident Rusland

nurmohamed riad
Suriname

Comeback Riad Nurmohamed bij OW pas zinvol na leertraject bij Tsang, stelt waarnemer

zieke man
Suriname

Hulp voor zieke man na maanden langs de weg te hebben geleefd

stanley soeropawiro
Suriname

Regering herziet beleid grondconversie naar eigendom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws