Richano Santokhi heeft zich publiekelijk kritisch uitgelaten over zijn aanhouding en detentie, waarbij hij stelt dat zijn rechten ernstig zijn geschonden.
Volgens Santokhi werd hij bij aankomst op de Johan Adolf Pengel International Airport uit het vliegtuig gehaald, geboeid en zonder duidelijke reden overgebracht naar politiebureau Munder.
Hij geeft aan dat hij gedurende zijn detentie van ongeveer twee weken geen contact mocht opnemen met familie of een advocaat en dat hij onder druk zou zijn gezet door opsporingsdiensten.
Kritiek op rechtsgang en behandeling
Santokhi stelt dat de zaak verband houdt met uitlatingen die hij heeft gedaan in een interview, mogelijk in het kader van smaad en laster.
Volgens hem rechtvaardigt dit geen inverzekeringstelling en is er sprake van willekeurige toepassing van het recht.
Daarnaast bekritiseert hij de rol van het Openbaar Ministerie en noemt hij de behandeling “onbehoorlijk bestuur”. De zaak zou momenteel in behandeling zijn bij officier van justitie Sitaram.
Niet-teruggegeven eigendommen
Een belangrijk punt van zorg voor Santokhi is dat persoonlijke bezittingen, waaronder zijn paspoort, telefoons en laptop, na zijn vrijlating nog niet aan hem zijn teruggegeven. Hij stelt dat dit in strijd is met de rechten van een verdachte.
Santokhi geeft aan dat hij juridische stappen overweegt indien zijn eigendommen niet spoedig worden teruggegeven. Hij sluit een kort geding niet uit en roept minister Harish Monorath van Justitie en Politie om in te grijpen.







