• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers in Nederland staan overwegend neutraal tegenover homohuwelijk

Ida Thornhill door Ida Thornhill
3 april 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
lgbt homo

'Wonen in Nederland maakt Surinamers mogelijk toleranter als het gaat om acceptatie van homokoppels.'

Een telefonisch onderzoek onder het vaste opiniepanel van GFC Nieuws laat zien dat Surinamers die in Nederland wonen overwegend neutraal staan tegenover het homohuwelijk.

In totaal werden 13 panelleden, 9 vrouwen en 4 mannen in de leeftijd van 28 tot 61 jaar met Surinaamse roots, benaderd.

Opvallend was dat slechts één vrouw uit Zoetermeer afwijzend reageerde en aangaf geen voorstander te zijn van huwelijken tussen mensen van hetzelfde geslacht.

De overige panelleden uit steden Almere, Rotterdam, Amsterdam en Den Haag gaven aan neutraal tegenover het onderwerp te staan. Ze benadrukten dat ze er geen moeite mee hebben zolang de koppels gelukkig zijn en elkaar respecteren.

Verschillen met Suriname

Hoewel dit een zeer kleine en niet representatieve minipeiling betreft, geeft het wel een interessante indruk. Op sociale media en in discussies binnen Suriname zelf lijkt het percentage mensen dat fel tegen het homohuwelijk is aanzienlijk hoger.

Dit verschil kan deels worden verklaard door het wonen in Nederland, waar het homohuwelijk al geruime tijd legaal is en maatschappelijke acceptatie hoger ligt.

Geen harde conclusies, wel een indicatie

Het panelonderzoek is klein en er kunnen geen definitieve conclusies aan worden verbonden. Toch wekt het de indruk dat Surinamers in Nederland minder moeite hebben met het huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht.

Volgens onderzoek van GFC Nieuws kan exposure aan een omgeving waarin diversiteit normaal is, bijdragen aan een positievere of neutrale houding.

Het onderzoek laat zien dat context en woonomgeving een rol spelen bij de perceptie van sociale en culturele onderwerpen zoals het homohuwelijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Auto belandt in trens na botsing met vrachtwagen.
Suriname

Vermoedelijke black-out veroorzaakt aanrijding aan Helena Christinaweg

Neef opgenomen in ziekenhuis
Suriname

Meisje (16) aangehouden na steekincident met neef in Santo Dorp

Daders vervangen slot en stelen kwik van politieterrein
Suriname

Inbraak in container bij politiebureau Geyersvlijt: elf cilinders met kwik verdwenen

Nieuwe onderwijsaanpak moet basis leggen voor duurzame ontwikkeling.
Suriname

Jarmohamed ziet droomrapporten als motor voor maatschappelijke groei

Burgerlijk Wetboek krijgt structurele evaluatie via parlementair platform.
Suriname

Adhin pleit voor evaluatiecyclus van wetten in Suriname

Voor sommigen is terugkeren naar Suriname geen optie, waardoor de blik op andere landen wordt gericht.
Lifestyle

Waar kunnen Surinaamse Nederlanders naartoe als Holland niet meer bevalt?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws