• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dochter doorbreekt stilte na incident met vader op terras Rietbergplein

“Hij is ziek en had allang hulp nodig”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 maart 2026 08:00
in Suriname
paramaribo suriname

't Vat, Paramaribo.

Na de aanhouding van een 49-jarige man die zondagmorgen voor onrust zorgde op een terras aan het Mr. L.J. Rietbergplein, heeft de familie van de verdachte nadrukkelijk gewezen op zijn mentale gesteldheid.

Volgens een van zijn dochters kampt de man al geruime tijd met psychische problemen en had hij dringend behoefte aan professionele hulp.

“Hij had al langer hulp nodig”

In een reactie op sociale media gaf de dochter aan dat er geen sprake is van relatieproblemen, zoals door sommigen werd gesuggereerd.

Zij stelt dat haar vader mentaal ziek is en al langere tijd hulp nodig had, maar dat passende zorg niet beschikbaar was. Volgens haar heeft het uitblijven van adequate begeleiding bijgedragen aan de escalatie van de situatie.

Incident leidde tot snelle politie-ingreep

De man werd aangehouden nadat hij rond 10.30 uur een horecaterras opliep met een wapen dat hij tegen zijn hoofd hield.

Hij dreigde zichzelf van het leven te beroven en mogelijk ook anderen iets aan te doen. Een lid van het Justitieel Interventieteam, dat ter plaatse was, probeerde de man te kalmeren, terwijl aanwezigen zich in veiligheid konden brengen.

Toen de verdachte het wapen ook op de agent richtte, werd ingegrepen. Met hulp van een beveiligingsmedewerker werd de man overmeesterd en aangehouden.

Wapen blijkt gasbuks

Uit onderzoek is gebleken dat het ging om een gasbuks die sterk lijkt op een echt vuurwapen en geladen was met metalen kogels. Het wapen is in beslag genomen.

De verdachte is overgebracht naar het politiebureau en voorgeleid aan een hulpofficier van justitie. Hij wordt verdacht van onder meer poging tot doodslag en bedreiging. Het onderzoek wordt voortgezet.

Breder vraagstuk rond geestelijke gezondheidszorg

De verklaring van de familie werpt een ander licht op het incident en plaatst het in een bredere context van geestelijke gezondheidszorg.

Het voorval roept vragen op over de beschikbaarheid en toegankelijkheid van hulp voor personen met psychische problemen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.
Suriname

In case Hoefdraad: sprake van selectieve vervolging, zegt kritische burger

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

Voedselpakketten worden via het commissariaat van Coeroeni verdeeld onder gezinnen die zijn getroffen door wateroverlast in het zuiden van Suriname.
Suriname

Voedselhulp bereikt ruim 1300 gezinnen in door wateroverlast getroffen dorpen in Zuid Suriname

Kinderen van JusPol-personeel bezoeken werkomgeving ouders tijdens Bring the Kids to Work Dag
Suriname

Ministerie JusPol organiseert Bring the Kids to Work Dag voor personeel

Wijlen ex-president Desi Bouterse en ex-minister Gillmore Hoefdraad
Suriname

Marcel Oostburg: Openbaar Ministerie krijgt opnieuw gevoelige tegenslag in zaak-Hoefdraad

Delen gestolen geluidsinstallatie teruggevonden bij huiszoekingen.
Suriname

Politie Nickerie houdt drie verdachten aan in zaak rond diefstal geluidsinstallatie uit voertuig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws