• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 maart 2026 15:20
in Suriname
Foto 29e container VG Himmat

Netwerk en inzet maken Goede Doelen Project SU tot succes

De Vriendengroep Himmat heeft haar 29e container met hulpgoederen voor Suriname ingeladen. De actie maakt deel uit van het jaarlijkse Goede Doelen Project SU en onderstreept de langdurige inzet van de organisatie voor maatschappelijke ondersteuning.

De groep, die in 2025 haar 40-jarig bestaan vierde, is in de loop der jaren uitgegroeid van een vriendeninitiatief tot een organisatie met een sterke sociale missie, gericht op solidariteit, betrokkenheid en hulp aan kwetsbare groepen.

Grootschalige inzameling en voorbereiding

De voorbereidingen voor het project zijn maanden eerder in Nederland gestart. Via een uitgebreid netwerk van scholen, sportverenigingen, zorginstellingen en andere organisaties zijn gedurende het jaar hulpgoederen ingezameld en gesorteerd.

De focus ligt daarbij op medische hulpmiddelen, onderwijsbenodigdheden en sportmaterialen. De container bevat onder meer rolstoelen, rollators, loopkrukken, postoelen, ziekenhuisbedden, incontinentiemateriaal, educatief materiaal, sporttenues, voetballen en speelgoed voor jonge kinderen.

Bijdrage van leden en sponsoren

Van de ruim 100 rolstoelen in de container zijn 75 exemplaren aangeschaft door bijdragen van de leden van VG Himmat zelf.

Daarnaast zijn 25 rolstoelen gesponsord door betrokkenen uit Suriname, waaronder de Vriendengroep Saramaccapolder/Leiding.

Deze gezamenlijke inspanning illustreert de brede betrokkenheid en solidariteit die het project kenmerkt.

De leden van VG Himmat reizen op eigen kosten naar Suriname voor de uitvoering van het project. Zij verblijven van 26 maart tot en met 9 april in het land om de distributie en verdere afhandeling van de hulpgoederen te begeleiden.

Sterk netwerk van strategische partners

Het succes van het Goede Doelen Project SU is mede te danken aan een breed netwerk van strategische partners. In Nederland dragen onder meer Gobinda Mixed Metals, Einskip, Seatrade en FC Banlieue-HWD bij aan opslag, transport en logistiek.

In Suriname spelen partners zoals Matesa, Elto Business Centre en Stichting OHM een cruciale rol in de opslag, distributie, administratieve afhandeling en het onderhoud van hulpmiddelen.

Met deze 29e zending bevestigt VG Himmat haar blijvende inzet voor Suriname. Door samenwerking, vrijwillige inzet en een sterk netwerk wordt jaarlijks een belangrijke bijdrage geleverd aan zorg, onderwijs en sportvoorzieningen in het land.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dikan bewoners wanica muller
Suriname

Bewoners tekenen protest aan tegen geplande opslag radioactieve bronnen in Wanica

Sociale media
Lifestyle

KIVC waarschuwt Surinaamse ouders voor gevaarlijke online trend

Verdachten fraude
Suriname

Twee verdachten opgepakt voor betalen met nepgoud

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437353
Suriname

Crisiscommissie moet acute waterproblemen in Suriname aanpakken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437355
Suriname

Sanatan Dharm ontvangt grondbeschikking voor maatschappelijke projecten

bromfiets
Suriname

Strengere aanpak tegen verkeersovertreders in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws