Een controle van het commissariaat in Wanica Zuid-Oost heeft geleid tot de ontmanteling van een illegale onderneming.
De actie maakt deel uit van verscherpte toezichtswerkzaamheden gericht op naleving van wet- en regelgeving binnen het district.
Laswerk en gasactiviteiten zonder vergunning
Uit de controle bleek dat het bedrijf zich bezighield met laswerkzaamheden zonder de vereiste vergunning.
Daarnaast werd een zogenoemde ‘gasbomtaxi’ geëxploiteerd, waarbij gascilinders van 20, 40 en 100 lbs aan huis werden gevuld.
Deze activiteiten vormen een aanzienlijk veiligheidsrisico, met name vanwege de omgang met brandbare en potentieel gevaarlijke stoffen.
De illegale werkzaamheden zijn per direct stilgelegd door de toezichthouders.
De eigenaar is opgedragen zich alsnog te melden voor het aanvragen van de noodzakelijke vergunningen, alvorens de activiteiten eventueel hervat kunnen worden.
Oproep tot naleving van regels
Districtscommissaris Ernesto Muller benadrukt het belang van naleving van de geldende wetgeving. Volgens hem worden illegale praktijken, zeker wanneer deze gepaard gaan met veiligheidsrisico’s, niet getolereerd.
Hij geeft aan dat de controles in het district onverminderd zullen worden voortgezet om de veiligheid van burgers te waarborgen.







