• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Debat over online gokken voortgezet: verbod of strenger toezicht?

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 februari 2026 08:00
in Suriname
online gokken gamen casino

Wetsvoorstel online kansspelen richting plenaire behandeling

Het initiatiefwetsvoorstel Wet Verbod Online Kansspelen en Digitale Kansspelpreventie stond centraal tijdens een tweedelige vergadering van de Commissie van Rapporteurs (CvR).

Het voorstel, ingediend op 11 december 2025, beoogt een algeheel verbod op online kansspelen in Suriname en werd op woensdag 18 februari inhoudelijk besproken met diverse stakeholders.

Beperkingen huidig toezicht en regelgeving

In het eerste deel van de vergadering werden vertegenwoordigers van de Gaming Control Board Suriname en de Telecommunicatie Autoriteit Suriname gehoord.

Jurist Meredith Leter (TAS) gaf aan dat de huidige regelgeving onvoldoende mogelijkheden biedt om effectief toezicht te houden op digitale datastromen en online gokactiviteiten.

Technologische ontwikkelingen buiten Suriname maken handhaving binnen het bestaande juridische kader volgens de TAS extra complex.

Gebrek aan data over gokverslaving

De waarnemend directeur van de Gaming Control Board Suriname, Letitia Pinas, wees erop dat er onvoldoende relevante data beschikbaar is om de omvang en impact van online gokverslaving goed te kunnen beoordelen.

Het ontbreken van concrete cijfers belemmert volgens haar zowel adequaat toezicht als onderbouwde beleidsadvisering.

Zorgen over kwetsbare groepen en economische aspecten

De CvR benadrukte dat de sterke toename van online gokactiviteiten, mede door voortschrijdende digitalisering, vraagt om een adequaat wettelijk kader.

Digitale gokdiensten zijn laagdrempelig toegankelijk via internet en mobiele applicaties, waardoor vooral jongeren en sociaal kwetsbare groepen een verhoogd risico lopen op gokverslaving en financieel misbruik.

Tegelijkertijd werd gewezen op mogelijke economische voordelen, waaronder belastinginkomsten, waarbij werd onderstreept dat wetgeving ondernemers niet onnodig moet ontmoedigen.

Alternatieven voor een algeheel verbod

In het tweede deel van de vergadering gaf Steven Debipersad, voorzitter van het Suriname Business Forum, aan dat een algeheel verbod het risico met zich meebrengt dat de wetgeving achter de snelle technologische ontwikkelingen aanloopt.

Volgens hem zouden versterkte controle, betere structurering van de sector en heldere handhavingsmechanismen effectiever kunnen zijn. Daarbij pleitte hij voor duidelijke boetebepalingen en realistische uitvoerbaarheid voor de betrokken autoriteiten.

Rol districtscommissarissen bij handhaving

Namens de Deken der Districtscommissarissen benadrukte Patrick Kensenhuis dat duidelijk moet worden vastgelegd hoe controle en naleving in de praktijk zullen plaatsvinden.

Als districtscommissaris van Para gaf hij aan dat hij samen met zijn collega’s zal werken aan voorstellen die bijdragen aan een aanpak die de samenleving als geheel ten goede komt.

Afgesproken is dat alle stakeholders hun bevindingen schriftelijk aan de CvR zullen aanleveren. Deze worden verwerkt in het verslag, waarna het wetsvoorstel verder wordt voorbereid voor behandeling in de plenaire vergadering van De Nationale Assemblee.

Samenstelling Commissie en indieners

De Commissie van Rapporteurs staat onder voorzitterschap van Raymond Sapoen en bestaat verder uit Vidjaiprekash Thakoer, Annie Sadi, Xiaobao Zheng, Natalie Amatmohamed en Aziez Salarbaks.

Het initiatiefwetsvoorstel is ingediend door Ebu Jones, Ingrid Karta-Bink, Steven Reyme en Wedprekash Joeloemsingh.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Eten maaltijd
Lifestyle

Eten buiten de deur populairder in Suriname

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

kaars-aansteken
Suriname

Verdriet en bezorgdheid na verdrinking tiener in Vierkinderen

brandweer vuur
Suriname

Gezin ongedeerd na woningbrand in Houttuin

moord misdaad dood crime overleden plaats delict beroving pistool inbraak
Suriname

Samenleving geschokt door gewelddadige dood jonge vrouw

paulus frankrijk
Suriname

Aprasong-Paulus start formeel diplomatieke missie in Frankrijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws