• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hondenaanvallen laten slachtoffers te vaak met de schade zitten

Ida Thornhill door Ida Thornhill
12 januari 2026 00:00
in Lifestyle, Suriname
academisch ziekenhuis az paramaribo

Academisch Ziekenhuis Paramaribo

Een gewone wandeling door de buurt kan in enkele seconden omslaan in een traumatische ervaring.

In diverse wijken in Suriname worden mensen geconfronteerd met honden die loslopen of onvoldoende onder controle zijn.

De lichamelijke en emotionele gevolgen van zo’n aanval zijn vaak groot, maar ook de financiële nasleep zorgt voor extra zorgen.

Hondeneigenaar moet kosten betalen

Entrepreneur Tja Foe Lee legt aan GFC Nieuws uit dat in deze situaties één principe centraal moet staan: de verantwoordelijkheid ligt bij de eigenaar van het dier.

Volgens de zakenman is het belangrijk dat er geen onduidelijkheid bestaat over aansprakelijkheid. Wanneer iemand wordt gebeten of aangevallen door een hond, is de eigenaar wettelijk verplicht om de schade te vergoeden.

“Het gaat niet alleen om zichtbare wonden, maar ook om medische kosten zoals doktersbezoek, ziekenhuisopname, medicijnen en nazorg. Maar hondenaanvallen in Suriname laten slachtoffers nog te vaak met de schade zitten,” legt hij uit.

Fysieke en financiële impact voor slachtoffers

Voor veel slachtoffers blijft het niet bij pijn en schrik alleen. Een hondenaanval kan ook een zware financiële last betekenen, zeker wanneer iemand niet volledig verzekerd is.

Lee stelt dat slachtoffers niet mogen opdraaien voor kosten die voortkomen uit nalatigheid van een ander.

Mis dit niet:

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

“De wet is hier helder. Een hond kan niet aansprakelijk worden gesteld, die verantwoordelijkheid ligt volledig bij de eigenaar.”

Zorgplicht en veiligheid in de buurt

Naast de juridische kant wijst de ondernemer op de sociale verantwoordelijkheid van hondenbezitters. Honden maken deel uit van veel Surinaamse gezinnen, maar het houden van een dier vraagt om discipline en toezicht.

Een goed afgesloten erf, het aanlijnen van honden op straat en aandacht voor opvoeding zijn volgens hem geen luxe, maar noodzaak.

Binnen buurten groeit de roep om meer bewustwording, vooral om kwetsbare groepen zoals kinderen en ouderen te beschermen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Tot 14 augustus aanmelden voor nationale videocompetitie “Dis’ Na Wi Stories”
Suriname

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

DNA-voorzitter Adhin ontvangt boek over Hindostaanse contractarbeid.
Suriname

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

Laatste EASA-missie markeert nieuwe fase voor luchtvaarttoezicht in Suriname
Suriname

Suriname dichter bij verwijdering van EU Air Safety List na afronding EASA-missie

Nieuwe website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee vanaf 10 augustus.
Nederland

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

Ontvluchte gedetineerde binnen enkele uren weer aangehouden.
Suriname

Twaalf jaar celstraf voor gewapende overval, maar gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden

Twee woningen volledig afgebrand.
Suriname

Twee woningen in Albina volledig verwoest door brand, één dodelijk slachtoffer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws