• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Binnenlandse Zaken ziet af van jaarlijkse feestafsluiting

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 december 2025 15:14
in Suriname
Marinus Bee

Marinus Bee, minister van Biza

Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) zal dit jaar geen jaarlijkse feestafsluiting organiseren. Minister Marinus Bee heeft dit besluit genomen na signalen en kritiek vanuit de samenleving, die door het ministerie serieus zijn genomen.

Volgens de minister is na zorgvuldige afweging besloten af te zien van de traditionele jaarafsluiting. “Het is belangrijk om te luisteren naar de samenleving en ontvangen signalen ter harte te nemen,” aldus minister Bee.

Het bedrag dat oorspronkelijk was gereserveerd voor de feestafsluiting zal op een andere, meer verantwoorde wijze worden ingezet.

Feest afgeblazen

Eerder was het voornemen om, conform traditie, het jaar samen met het personeel af te sluiten. De regering had hiervoor per departement een bedrag van SRD 500.000 goedgekeurd.

In plaats van een centrale viering stelt de minister voor dat afdelingen, indien gewenst, op sobere en interne wijze invulling kunnen geven aan een moment van afsluiting.

Het ministerie onderstreept dat het besluit past binnen een bredere ontwikkeling binnen de overheid. Ook andere overheidsinstanties, waaronder diverse ministeries, het Kabinet van de President, het Kabinet van de Vicepresident en De Nationale Assemblee, hebben besloten dit jaar af te zien van feestelijke jaarafsluitingen.

Bee spreekt zijn waardering uit voor de betrokkenheid van de samenleving: “Wij danken de samenleving voor de kritische begeleiding. Als overheid moeten wij bereid zijn om te luisteren en waar nodig bij te sturen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Kritiek op meereizen echtgenoot president Simons krijgt geen bijval van lifestylekenner

Wateroverlast in Paramaribo
Suriname

Vertrouwen in aanpak wateroverlast volledig zoekgeraakt

President Simons en Lula da Silva
Suriname

Suriname en Brazilië sluiten reeks strategische akkoorden tijdens historisch staatsbezoek

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.
Lifestyle

Remigratie naar Suriname biedt geen ontsnapping aan Nederlandse studieschuld

President Simons en Lula da Silva
Suriname

President Simons en Lula da Silva bekrachtigen samenwerking tussen Suriname en Brazilië

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws