• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 december 2025 09:00
in Suriname
Nurseryboulanger

Familiebedrijf zet in op kwaliteit, schaalvergroting en betaalbaarheid

Wat begon als een probleem door waterschaarste, groeide in korte tijd uit tot een succesvol familiebedrijf. “Het begon met zes zaaibakken die we niet konden uitzetten omdat er geen water was,” vertelt Sarwan Benie van De Kleine Nursery & Agroshop.

In plaats van stil te staan bij het obstakel, besloot de familie de uitgezaaide groenteplantjes te verkopen. Die keuze bleek het begin van een opmerkelijk groeiverhaal.

De zes bakken waren in recordtijd uitverkocht. “Dat zette ons aan het denken. Als er zoveel vraag is, waarom beginnen we dan niet een kwekerij?” aldus Benie in gesprek met AGF.nl.

Snelle groei in drie jaar tijd

Met een eerste kas van 8 bij 4 meter zette de familie de eerste serieuze stap. Drie jaar later beschikt De Kleine Nursery over zes kassen met een gezamenlijke oppervlakte van 1.400 vierkante meter. De huidige voorraad telt inmiddels meer dan 900.000 groenteplantjes.

Dagelijks worden er grote aantallen zaailingen geproduceerd. “Per dag zaaien we ongeveer 200 bakken uit, goed voor zo’n 20.000 plantjes,” legt Benie uit.

Het assortiment is breed en bestaat onder meer uit peper, boulanger (aubergine), tomaat, kool, bloemkool, antroewa, selderij, zoete maïs, oker (okra) en broccoli.

Dagelijks vinden tussen de 7.500 en 10.000 plantjes hun weg naar afnemers, variërend van kleinschalige landbouwers tot grote telers. Ook hobbytuinders weten de kwekerij inmiddels te vinden voor kwalitatieve en betaalbare plantjes.

Kwaliteit en betaalbaarheid als kracht

Concurrentie vormt geen zorg voor De Kleine Nursery. “Onze prijzen liggen aanzienlijk lager dan bij andere kwekerijen in Suriname, terwijl de kwaliteit goed is,” stelt Benie. “Onze klanten zien en ervaren dat zelf.”

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

De groeiende vraag van klanten bleef niet beperkt tot plantjes alleen. Er ontstond steeds meer behoefte aan meststoffen, gewasbeschermingsmiddelen en substraat. De familie speelde hierop in en opende in november 2025 officieel De Kleine Nursery & Agroshop.

“Nu kunnen we onze klanten een compleet pakket bieden,” zegt Benie trots.

Ambitieuze toekomstplannen

De ambities reiken verder. Het bedrijf kijkt naar verdere modernisering, waaronder een investering in een zaaimachine in de nabije toekomst.

“Ons doel is duidelijk: we willen uitgroeien tot de grootste kwekerij van groenteplanten in Suriname,” besluit Benie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws