• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vrouwen in Paramaribo voelen zich onprettig door mannen die rondhangen bij winkeldeuren

Ida Thornhill door Ida Thornhill
8 december 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
paramaribo suriname winkel

Winkel in Latour. Foto ter illustratie.

Uit een rondgang van GFC Nieuws onder vrouwen uit het vaste opiniepanel blijkt dat veel vrouwelijke shoppers zich ongemakkelijk voelen door mannen die zich ophouden bij de ingangen van supermarkten in Paramaribo.

Negen vrouwen tussen 24 en 77 jaar, allen woonachtig in de hoofdstad, kregen de vraag voorgelegd of zij hinder ervaren van deze groep mannen die vaak zichtbaar sterke drank gebruiken terwijl zij voor de deuren van winkels zitten of staan.

Meeste vrouwen voelen zich niet op hun gemak

Zeven van de negen ondervraagde dames geven aan dat zij zich daadwerkelijk storen aan de aanwezigheid van deze mannen.

Volgens hen zorgt het voor een onprettig gevoel wanneer zij uit de auto stappen, zeker op momenten dat de mannen luidruchtig zijn of duidelijk onder invloed lijken.

Verschillende vrouwen vertellen dat ze weleens opmerkingen hebben gekregen over hun uiterlijk. Anderen zeggen dat sommige mannen proberen een gesprek aan te knopen of zelfs vragen om een afspraakje te mogen maken, iets wat door de meesten als grensoverschrijdend wordt ervaren.

Al tientallen jaren een bekend straatbeeld

Het beeld van drinkende mannen die zich voor supermarkten verzamelen is al vele decennia onderdeel van het straatbeeld in Suriname.

Soms gaat het om personen zonder vaste dagbesteding die zich voor de deuren van winkels positioneren en daar uren blijven zitten.

Opvallend is dat veel winkeliers er niet of nauwelijks tegen optreden waardoor het probleem volgens de vrouwen blijft voortbestaan. Zij hopen dat er eindelijk maatregelen komen om de situatie aan te pakken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

milieu vervuiling
Suriname

Ophaalactie grofvuil ingezet ter bestrijding van chikungunya

ontbossing suriname
Suriname

Zorgen over mogelijke ontbossing van 110.000 hectare Surinaams bos

rommel puin vuilnis suriname paramaribo stad
Suriname

Suriname schoonhouden lijkt op dweilen met de kraan open

advocaat recht rechter
Suriname

Commissie van Rapporteurs evalueert traject initiatiefwetten rechterlijke macht

Schoolbord klas bord
Lifestyle

Scholen moeten emotioneel welzijn van kinderen serieus nemen

pakketten dc albina vijent
Suriname

Dc Marowijne Noord-Oost ondersteunt kwetsbare huishoudens in Langaman- en Christiaankondre

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws