• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dit bedrag heb je nodig om in Suriname voor altijd te stoppen met werken

Haalbaar voor Nederlanders die hun hypotheekvrije woning kunnen verkopen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 december 2025 04:00
in Lifestyle, Suriname
euro geld

Het bedrag in euro's ligt lager dan men vaak denkt.

Wie droomt er niet van. Wakker worden in de tropen, zonder verplichtingen, zonder baas die belt, en weten dat je vermogen je maandelijkse leven betaalt.

GFC Nieuws Lifestyle bekijkt wat er in 2025 én 2026 werkelijk nodig is om in Suriname nooit meer te hoeven werken.

Het bedrag ligt lager dan men vaak denkt, al hangt het sterk af van je levensstijl en of je huis is afbetaald.

Wat kost een comfortabel leven in Suriname

Met een wisselkoers van ongeveer 45 SRD voor 1 euro staat 2.000 euro per maand gelijk aan zo’n 90.000 SRD.

Internationale prijsvergelijkingswebsites zoals Expatistan en Numbeo plaatsen de gemiddelde kosten voor een alleenstaande tussen grofweg 42.000 en 47.000 SRD per maand.

Wie 2.000 euro per maand uitgeeft, leeft dus ruim boven dat niveau en ervaart een duidelijke luxe, vooral als de woning is afbetaald.

Het huis als belangrijkste factor

Middenklasse woningen in Paramaribo liggen tussen ongeveer 150.000 en 250.000 euro. Wie zo’n huis volledig bezit, haalt een enorme kostenpost uit het maandbudget.

Je vermogen hoeft dan alleen het levensonderhoud te dekken. Veel mensen tellen hun woning niet mee als productief vermogen, maar het bepaalt wel hoe laag je maandelijkse uitgaven kunnen blijven.

Hoe groot moet het vermogen zijn

Reken je met 2.000 euro per maand, dan kom je op 24.000 euro per jaar. In de FIRE (Financial Independence, Retire Early) wereld wordt vaak gerekend met een onttrekkingspercentage van 3 tot 4 procent.

Dat levert een bandbreedte van ongeveer 600.000 tot 800.000 euro op.

Kijk je naar realistisch rendement over een looptijd van 35 tot 50 jaar, dan schuift dat bedrag eerder richting 400.000 tot 600.000 euro. In SRD is dat tegenwoordig zo’n 18 tot 27 miljoen.

De ideale combinatie

Een veelgenoemd scenario bestaat uit een afbetaald huis van rond 200.000 euro en een beleggingsportefeuille van ongeveer 500.000 euro in wereldwijde ETF’s.

Dat totaalvermogen van 700.000 euro geeft voldoende speelruimte om 2.000 euro per maand te onttrekken zonder langdurige zorgen.

Houd rekening met de realiteit

Zorgkosten, familieverplichtingen, wisselkoersrisico’s en mogelijke belastingregels kunnen de uitgaven verhogen.

Toch laat de rekensom zien dat financiële vrijheid in Suriname haalbaar is voor wie discipline, een stevig belegd vermogen en een stabiel kostenpatroon combineert.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname verkeer straat politie kps
Suriname

Politie Uitvlugt onderschept 525 kilo cocaïne na wilde achtervolging en houdt drie verdachten aan

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws