De politie heeft een verdachte aangehouden in het langlopende onderzoek naar de grootschalige ongeregeldheden en strafbare feiten tijdens de protestactie van 17 februari 2023 in Groot-Paramaribo.
Gisteren hield de politie de 20-jarige E.S. aan. Hij wordt ervan verdacht zich tijdens de protestactie van 17 februari 2023 schuldig te hebben gemaakt aan vernieling, gekwalificeerde diefstal en diefstal.
Aangifte door benadeelde ondernemer
Ondernemer S.T., eigenaar van een winkel aan de Drs. Sophie Redmondstraat, deed op dezelfde dag aangifte van vernieling, gekwalificeerde diefstal en diefstal van zijn eigendommen.
Scooter herkend en politie ingeschakeld
E.S., woonachtig in de omgeving van de Agidastraat in het district Wanica, bracht op 3 december 2025 een zwarte scooter naar de winkel van de aangever voor reparatie.
Aan de hand van het chassisnummer zag de ondernemer in zijn systeem dat het rijtuig op 17 februari 2023 zonder toestemming uit zijn zaak was weggenomen. Hij schakelde direct de politie in, waarna E.S. werd aangehouden.
De scooter werd in beslag genomen en samen met de verdachte overgedragen aan de Afdeling Kapitale Delicten, die het onderzoek leidt.
Bekentenis tijdens verhoor
Tijdens het verhoor bekende de verdachte dat hij op 17 februari 2023 een zwarte scooter uit de bromfietsen- en onderdelenzaak aan de Drs. Sophie Redmondstraat had weggenomen.
Ook gaf hij toe dat hij valse kentekenplaten op het voertuig had geplaatst om ongehinderd aan het verkeer deel te nemen.
Inverzekeringstelling en vervolgonderzoek
Na afstemming met het Openbaar Ministerie is de verdachte in het belang van het onderzoek ter zake van diefstal, gekwalificeerde diefstal en valsheid in geschrifte in verzekering gesteld.
Het onderzoek naar de gebeurtenissen van 17 februari 2023 en de rol van andere betrokkenen wordt voortgezet, met als doel alle verantwoordelijken te identificeren en voor de rechter te brengen.
Bron: KPS
![[Aggregator] Downloaded image for imported item #422758](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/12/Screenshot-2025-12-04-090838-750x375.jpg)


![[Aggregator] Downloaded image for imported item #422473](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/12/KP_2052-1024x683-1.jpg)



