• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Analist ziet daling criminaliteit als bemoedigend signaal

Ida Thornhill door Ida Thornhill
2 december 2025 20:17
in Suriname
Zwaailichten politie

Illustratiefoto

De nieuwe criminaliteitscijfers van het Korps Politie Suriname (KPS) roepen positieve reacties op. Analist R. Pinas laat aan GFC Nieuws weten dat hij verheugd is over de daling die de politie heeft vastgesteld.

Volgens hem tonen de nieuwe gegevens aan dat intensievere inzet en betere samenwerking tussen burgers en politie effect beginnen te hebben. Het KPS analyseerde via de afdeling Dienst Criminele Informatie Voorziening (D.C.I.V.), de periode van 1 januari tot en met 25 november 2025 en vergeleek die met dezelfde periode in 2024.

De resultaten wijzen op een algemene afname van strafbare feiten in Regio Paramaribo.

Forse daling 

Uit de vergelijking blijkt dat overvallen met 35,8% daalden: van 243 gevallen in 2024 naar 156 in 2025. Ook bij berovingen is een duidelijke afname zichtbaar van 504 naar 380 gevallen, goed voor 24,6%. Gekwalificeerde diefstal nam met 23,8% af, van 2881 naar 2194 meldingen.

Inbraken daalden met 12,5%, terwijl het aantal levensberovingen terugliep van 27 naar 20, een daling van 25,92%.

Een opvallend punt is de sterke afname van suïcidegevallen met 45,97% (van 87 naar 47). Daarnaast registreerde de politie 18,3% minder verkeersdoden: een daling van 71 naar 58 slachtoffers.

Politie dankt gemeenschap voor bijdrage

Het KPS spreekt zijn tevredenheid uit over deze ontwikkeling en benadrukt dat samenwerking met de samenleving hierbij een centrale rol speelt.

De politie roept burgers op om alert te blijven en verdachte situaties direct te melden, zodat de positieve lijn kan worden voortgezet. Met de leuze “VIRIBUS AUDAX” onderstreept het KPS dat moed en gezamenlijke kracht noodzakelijk blijven om de veiligheid te bewaken.

Volgens analist Pinas geven de cijfers aan dat Suriname op de goede weg is, al blijft voortdurende inzet essentieel om Paramaribo en de rest van het land veiliger te maken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pakittow Stephano Biervliet
Suriname

Activist Stephano “Pakittow” Biervliet onder vuur na steun voor koopkrachtmaatregelen regering

President Simons feliciteert Surinaamse vrouwen met Internationale Vrouwendag tijdens regeringspersconferentie
Suriname

President Simons feliciteert vrouwen met Internationale Vrouwendag en benadrukt voorwaarden

gemeenteraad
Nederland

Kunnen Nederlanders in Suriname stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen?

insect pesticide dengue bespuiten muskiet
Suriname

Frustratie bij burgers na update minister over chikungunya-uitbraak

IICA-vertegenwoordiger Delice zegt dat klimaatverandering ongelijkheden voor vrouwen in landbouw vergroot
Suriname

IICA-vertegenwoordiger: klimaatverandering vergroot ongelijkheid voor vrouwen in landbouw

lift azp werkt niet
Suriname

Patiëntenlift AZP al bijna twee maanden defect: patiënt via trap gedragen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws