McDonald’s Suriname heeft bij de vestiging te Spanhoek de 5 km McHappy Day Run georganiseerd, een evenement dat in het teken stond van het 20-jarig bestaan van de McDonald’s Ouderkamers.
Deze kamers bieden al twee decennia een essentiële verblijfplaats aan ouders en verzorgers van opgenomen kinderen in het Diakonessenziekenhuis en het ’s Lands Hospitaal.
De Ouderkamers – uitgerust met airconditioning, televisie en een keukenblok – bieden ouders de mogelijkheid om dicht bij hun kind te blijven tijdens een ziekenhuisopname. Dit draagt aantoonbaar bij aan het welzijn en herstel van jonge patiënten.
Kinderarts prof. dr. Wilco Zijlmans benadrukt het belang van ouderbetrokkenheid: “Kinderen die door hun ouders worden begeleid en verzorgd, doen het significant beter.”
Ouders spelen een actieve rol in de zorg: van toezicht op voeding en medicatie tot het ondersteunen bij eenvoudige medische handelingen. Het verpleegkundig team ziet hen dan ook als een onmisbare partner in het behandelproces.
Grote opkomst tijdens sportieve jubileumviering
Tussen 17:00 en 19:00 uur kwamen deelnemers van alle leeftijden in beweging om het jubileum te ondersteunen. De opbrengsten gaan rechtstreeks naar het voortbestaan en onderhoud van de Ouderkamers.
Deelnemer Tevin Morris sprak lovend over de organisatie en de maatschappelijke meerwaarde:
“Als we kijken naar vijftig jaar onafhankelijkheid van Suriname, kunnen we stellen dat we als land ook meedoen aan sport en gezondheid. Dankzij social media en moderne marketing kunnen organisaties zelf fondsen werven en mensen mobiliseren. Dat heeft McDonald’s met deze loop heel goed gedaan.”
Met de McHappy Day Run laat McDonald’s Suriname opnieuw zien hoe maatschappelijk verantwoord ondernemen kan bijdragen aan een betrokken, gezonde en mensgerichte samenleving. Het bedrijf blijft zich inzetten voor initiatieven die direct impact hebben op gezinnen en de gemeenschap.







