Het Staatsziekenfonds (SZF) meldt dat er de afgelopen periode belangrijke stappen zijn gezet richting professionalisering en verbetering van de dienstverlening. Dit volgt op de recente versterking van het landbestuur en de aanstelling van een nieuw directieteam.
Het SZF spreekt zijn dankbaarheid uit voor de ondersteuning vanuit de regering, onder leiding van president Jennifer Simons-Geerlings en minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, André Misiekaba.
Volgens het fonds heeft deze samenwerking geleid tot een reeks tastbare verbeteringen.
Medische uitzending baby Elijah Grant succesvol gerealiseerd
Een van de meest ingrijpende en urgente dossiers betrof dat van baby Elijah Grant, die werd geboren met een gezwel aan de hals en het gezicht.
Hierdoor had hij ernstig ademhalingsprobleem, waardoor onmiddellijke specialistische behandeling noodzakelijk was.
Op advies van de kinderarts van het RKZ werd behandeling in Colombia vereist.
Dankzij snelle coördinatie tussen het SZF en het Ministerie van Volksgezondheid (Arnulov) kon Elijah veilig worden uitgezonden voor medische zorg.
Verbeteringen in betalingen en ondersteuning zorgprofessionals
Het SZF meldt dat binnen korte tijd verschillende achterstanden zijn ingelopen en cruciale betalingen tijdig zijn verricht. Het gaat onder andere om:
-
Tijdige uitbetaling van de overbruggingstoelage aan verpleegkundigen
-
Tijdige betalingen aan huisartsen
-
Het inlopen van achterstanden bij overeenkomsten met particuliere huisartsen
Deze maatregelen moeten bijdragen aan meer stabiliteit binnen de zorgketen en het herstel van vertrouwen tussen zorgverleners en het SZF.
Voortgang implementatie nieuw Burgerlijk Wetboek
In de afgelopen maanden zijn eveneens diverse overeenkomsten aangepast in lijn met de nieuwe wettelijke kaders die voortkomen uit het nieuw Burgerlijk Wetboek.
Van de zes gemandateerden hebben vier tijdig hun mandaat ingediend. Twee instellingen blijven in gebreke, ondanks een eerdere verlenging en een herhaald verzoek.
Het SZF benadrukt dat deze verplichtingen moeten worden nagekomen om de correcte uitvoering van wet- en regelgeving te waarborgen.
Het SZF geeft aan dat het, ondanks de behaalde resultaten, nog veel werk te verzetten heeft.
De organisatie blijft zich inzetten voor het verder moderniseren van processen, het verbeteren van de dienstverlening en het versterken van samenwerkingen binnen de zorgsector.







![[Aggregator] Downloaded image for imported item #420928](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/Heropening-huisartsen-post-2.jpg)