Het Surinaamse karateteam heeft op 7 en 8 november een indrukwekkende prestatie geleverd tijdens het Buena Vista International Championship op Curaçao.
Met een selectie van 21 gemotiveerde karateka’s eindigde Suriname op de tweede plaats in het landenklassement — een resultaat dat opnieuw bevestigt dat de Surinaamse vechtsport op regionaal niveau serieus meetelt.
De competitie bracht sporters uit diverse Caribische landen samen, wat het toernooi tot een van de meest uitdagende kampioenschappen in de regio maakte.
Sterke prestaties in een zwaar bezet toernooi
Het Buena Vista International Championship behoort al jaren tot de belangrijkste karate-evenementen in het Caribisch gebied.
Volgens de organisatie namen dit jaar teams deel uit onder meer Curaçao, Dominicaanse Republiek, Trinidad & Tobago, Bonaire, Aruba en Guyana.
Ondanks de sterke concurrentie pakte Suriname indrukwekkende resultaten: 11 gouden medailles, 11 zilveren medailles en 8 bronzen medailles.
Met deze prestaties verzekerde Suriname zich van de tweede plaats overall, direct achter gastland Curaçao.
Eindklassement landen
Curaçao – 13 goud, 12 zilver, 23 brons
Suriname – 11 goud, 11 zilver, 8 brons
Dominicaanse Republiek – 6 goud, 2 zilver, 4 brons
Trinidad & Tobago – 3 goud, 1 zilver, 2 brons
Bonaire – 2 goud, 3 zilver, 1 brons
Aruba – 2 brons
Guyana – 1 zilver, 1 brons
Deze cijfers tonen aan dat Suriname behoort tot de top van de Caribische karatewereld.
Begeleiding en leiderschap
Het Surinaamse team stond onder leiding van Sensei Randhier Naipal en Sensei Andre Joekoe.
Beiden benadrukken dat het succes te danken is aan een combinatie van discipline, teamspirit, intensieve voorbereiding en mentale weerbaarheid.
Naipal gaf aan dat het team “een uitzonderlijke groei laat zien” en dat de resultaten op Curaçao een directe weerspiegeling zijn van het harde werk dat in de trainingen wordt gestoken.
Joekoe vult aan dat de jonge karateka’s in het bijzonder hebben laten zien dat Suriname klaar is om internationaal nog meer impact te maken.
Belang van internationale deelname
Internationale toernooien als deze zijn essentieel voor het opdoen van wedstrijdervaring, het meten van niveau met regionale en internationale tegenstanders, het versterken van mentale discipline en het vergroten van de zichtbaarheid van Surinaams talent
De Surinaamse Karate Associatie benadrukt dat groei in topsport alleen mogelijk is door vaker deel te nemen aan buitenlandse competities, waar het niveau hoger en de druk groter is.
Vooruitblik op toekomstige competities
Met de uitstekende resultaten op Curaçao richt het Surinaamse team zich nu op de volgende internationale uitdagingen, waaronder regionale kwalificatietoernooien en mogelijke deelname aan Pan-Amerikaanse evenementen.
De staf verwacht dat de huidige lichting karateka’s een belangrijke rol zal spelen in de verdere ontwikkeling van de sport in Suriname.




![[Aggregator] Downloaded image for imported item #420389](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/d21000cb-de5d-4bc1-a466-3e7e004d8e5a-1.jpg)


