De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), sector Handel, hield een buitengewone bijeenkomst over de toekomst van de binnenstad van Paramaribo.
Tijdens deze sessie presenteerde Conrad Issa, directeur van Lucky Store en lid van de VSB Handelsgroep, een uitgebreide analyse van de uitdagingen én kansen binnen het hart van de stad.
In zijn presentatie benoemde Issa dertien concrete bottlenecks waarmee burgers en ondernemers dagelijks worden geconfronteerd, variërend van de aanwezigheid van daklozen en illegale venters tot parkeerproblemen en gebrekkige afwatering.
Deze obstakels belemmeren volgens hem niet alleen de commerciële activiteit, maar tasten ook de leefbaarheid van de binnenstad aan.
Naar een herbewoonbaar Paramaribo
Issa pleitte voor een integrale aanpak gericht op zowel commerciële als residentiële herontwikkeling.
“Een schone, veilige en groene binnenstad moet niet alleen een werkplek zijn, maar ook weer een thuis voor bewoners,” aldus Issa.
Hij benadrukte dat herbewoning essentieel is om Paramaribo opnieuw tot leven te brengen, ook in de avonduren en in het weekend.
Een belangrijk onderdeel van de discussie betrof de zwerversproblematiek. De VSB Handel herhaalde haar voorstel voor een “Zwerversbrigade” onder leiding van het Ministerie van Justitie & Politie, gericht op humane opvang en resocialisatie.
Ook werden lopende gesprekken met de Districtscommissaris van Paramaribo Noord-Oost, de Commissie Ruimtelijke Ordening en andere stakeholders toegelicht.
De VSB benadrukte dat alleen via structurele samenwerking en een integraal Masterplan duurzame verbetering mogelijk is.
“De binnenstad van Paramaribo heeft potentie, maar alleen als overheid, ondernemers en burgers samen verantwoordelijkheid nemen.”




