• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Rijke en hoogopgeleide Surinamers houden hun omgeving zichtbaar netter zegt lifestyleanalist

Ida Thornhill door Ida Thornhill
30 oktober 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
paramaribo suriname maretraite3

Foto ter illustratie.

Wie een wandeling maakt door verschillende buurten in Suriname ziet het contrast dat lifestyleanalist en trendwatcher Patricia Wong al jaren opvalt.

De nette woonwijken waar de beter opgeleiden wonen ogen verzorgd, terwijl de armere gebieden vaak bedolven liggen onder afval, lege flessen en plastic zakken.

Tegenover GFC Nieuws Lifestyle zegt Wong dat dit geen toeval is, maar een weerspiegeling van opvoeding, bewustzijn en verantwoordelijkheidsgevoel.

Volgens haar is het verschil in netheid niet alleen te wijten aan de infrastructuur, maar vooral aan mentaliteit.

“In buurten waar mensen hoger zijn opgeleid en meer hebben gereisd is er meer begrip voor het belang van een schone leefomgeving,” stelt ze.

“Ze beseffen dat afval op straat niet alleen sloridg is, maar ook schadelijk voor gezondheid en imago.”

In armere wijken daarentegen is dat besef volgens haar vaak kleiner. Niet per se uit onwil, maar door een gebrek aan voorlichting en een gewoonte om rommel te laten liggen.

“Wie opgroeit in een omgeving waar vuil normaal is, gaat dat vanzelf als normaal beschouwen,” legt de analist uit.

Ze vindt dat er in Suriname dringend meer aandacht moet komen voor opvoeding en buurtbewustzijn.

“Het probleem zit niet alleen bij de overheid of het vuilophalingssysteem. Het begint bij mensen zelf. Wie zijn omgeving respecteert, toont ontwikkeling.”

Wong besluit fel: “Je kunt het verschil letterlijk ruiken. Waar kennis en discipline aanwezig zijn, ligt de straat schoon. Waar dat ontbreekt, stapel je de rommel vanzelf op.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

jeugdraad
Suriname

Jeugdraad Suriname sluit 2025 af en zet koers uit voor versterkte jeugdparticipatie

Assuria X CSR
Suriname

Assuria zet feestmaand in met grootschalig kerstinitiatief voor kindertehuizen

vrouwe justitia openbaar ministerie OM
Suriname

Beschuldiging van partijdigheid bij het Openbaar Ministerie roept tegenreactie op

dollar inflatie
Suriname

SEOB waarschuwt voor inflatie en hoge schuld in 25e economisch bulletin

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413082
Suriname

Politie arresteert verdachten in zaak van ontvoering en beroving

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424155
Suriname

Incident op zee leidt tot vermissing 54-jarige visser

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws