• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regen brengt opluchting en ontspanning in Paramaribo

Ida Thornhill door Ida Thornhill
23 oktober 2025 23:00
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
regen

Inwoners van Paramaribo laten in gesprekken met GFC Nieuws Lifestyle weten opgelucht te zijn over de plotselinge regenbuien die de stad de afgelopen dagen in de middaguren hebben verfrist.

Na weken van verzengende hitte, waarin het kwik soms opliep tot wel 37 graden Celsius, brengen de regenvlagen eindelijk wat ademruimte. “Het is alsof de stad weer kan ademen,” vertelt een bewoonster van Maretraite.

Veel mensen geven aan dat de neerslag niet alleen fysieke verkoeling biedt, maar ook hun stemming verbetert.

Volgens klimaatspecialisten is dat geen toeval. Onderzoek van de University of California wijst uit dat regen een meetbaar kalmerend effect kan hebben op het menselijk brein.

Het geluid van vallende druppels wekt bij velen een gevoel van rust op doordat het ritmische patroon de hersenen helpt te ontspannen en stresshormonen vermindert.

Daarnaast daalt de lichaamstemperatuur sneller na een regenbui, wat volgens medische experts bijdraagt aan een betere nachtrust en een lager risico op uitdrogingsverschijnselen.

De plotselinge verandering in temperatuur zorgt er bovendien voor dat het lichaam zich herstelt van langdurige blootstelling aan hitte, wat vermoeidheid en concentratieproblemen kan tegengaan.

Voor veel inwoners van de Surinaamse hoofdstad is de regen dan ook meer dan alleen water uit de hemel. Het voelt als een natuurlijke reset na weken van verstikkende warmte.

Mis dit niet:

Grassalco opgenomen in Nationaal ISO Register met drie internationale certificeringen

Kinderen uit Brokopondo krijgen nieuwe kans op voortgezet onderwijs

“Het ruikt fris, de lucht voelt zachter en ik heb weer energie,” zegt een verpleegkundige die woont in Zorg en Hoop.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Grassalco versterkt internationale positie met drie ISO-certificeringen.
Suriname

Grassalco opgenomen in Nationaal ISO Register met drie internationale certificeringen

Brokopondo investeert in de toekomst van zijn kinderen.
Suriname

Kinderen uit Brokopondo krijgen nieuwe kans op voortgezet onderwijs

Overheid en bedrijfsleven verdiepen samenwerking voor agrarische productie.
Suriname

VSB en LVV zoeken naar oplossingen voor knelpunten in agrarische sector

Recreatieoordhouders vragen meer zichtbaar toezicht in Para.
Suriname

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Wel AOW-korting, geen €5000. Foto: KLM- kist op Zanderij
Nederland

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws