• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Simons: Suriname bereidt zich voor op het tijdperk van olie, wij willen geen herhaling van Guyana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 oktober 2025 05:00
in Suriname
ASFA, VSB, FSA en SEC presenteren vervolgstap in Local Content-ontwikkeling

ASFA, VSB, FSA en SEC presenteren vervolgstap in Local Content-ontwikkeling

In een uitvoerig interview met het internationale tijdschrift Newsweek Magazine heeft president Jennifer Simons benadrukt dat Suriname zich actief voorbereidt op het naderende tijdperk van olie, dat volgens haar in 2028 zal aanbreken.

Volgens de president zal Suriname tegen die tijd uitgroeien tot de snelst groeiende economie ter wereld, met een verwachte economische groei van meer dan 50 procent van het bruto binnenlands product (bbp), aangedreven door de productie van naar schatting 220.000 vaten olie per dag door het consortium TotalEnergies.

“Niet slechts enkelen mogen profiteren”

President Simons riep op tot brede nationale participatie in de toekomstige olie-industrie. “Surinamers en Surinaamse bedrijven moeten deelnemen aan alles wat de olie-industrie brengt,” zei Simons. “Anders zullen slechts enkelen profiteren, en dat is niet de toekomst die wij willen.”

Leren van de lessen van Guyana

Bekijk ook:

Suriname zet koers naar gasexport naar Europa en Azië

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

De president verwees in het interview nadrukkelijk naar de ontwikkelingen in buurland Guyana, waar de olie-explosie leidde tot een economische bloei, maar ook tot toenemende ongelijkheid.

“We hebben gezien wat daar gebeurt,” aldus Simons. “We nemen notities en willen leren hoe we die valkuilen kunnen vermijden.”

Sterker institutioneel fundament

Hoewel Suriname de afgelopen jaren te maken had met inflatie, stijgende schulden en sociale spanningen, benadrukt de president dat het land institutioneel sterker staat dan Guyana.

De hechte banden met de Europese Unie en Nederland, gecombineerd met hogere ontwikkelingsindicatoren en bestuurlijke structuren, moeten volgens Simons dienen als fundament voor een stabielere en inclusieve groei in het komende olie-tijdperk.

“Onze uitdaging is om deze rijkdom duurzaam te beheren — niet alleen voor vandaag, maar voor de generaties na ons,” besloot Simons.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Brunnings optimistisch over toekomst Surinaamse offshore-gasindustrie.
Suriname

Suriname zet koers naar gasexport naar Europa en Azië

Illustratiefoto
Suriname

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws