• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Simons: Suriname bereidt zich voor op het tijdperk van olie, wij willen geen herhaling van Guyana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 oktober 2025 05:00
in Suriname
Suriname en Olie Gas industrie

Currie ziet kansen in Ghana voor praktijkgericht onderwijs

In een uitvoerig interview met het internationale tijdschrift Newsweek Magazine heeft president Jennifer Simons benadrukt dat Suriname zich actief voorbereidt op het naderende tijdperk van olie, dat volgens haar in 2028 zal aanbreken.

Volgens de president zal Suriname tegen die tijd uitgroeien tot de snelst groeiende economie ter wereld, met een verwachte economische groei van meer dan 50 procent van het bruto binnenlands product (bbp), aangedreven door de productie van naar schatting 220.000 vaten olie per dag door het consortium TotalEnergies.

“Niet slechts enkelen mogen profiteren”

President Simons riep op tot brede nationale participatie in de toekomstige olie-industrie. “Surinamers en Surinaamse bedrijven moeten deelnemen aan alles wat de olie-industrie brengt,” zei Simons. “Anders zullen slechts enkelen profiteren, en dat is niet de toekomst die wij willen.”

Leren van de lessen van Guyana

De president verwees in het interview nadrukkelijk naar de ontwikkelingen in buurland Guyana, waar de olie-explosie leidde tot een economische bloei, maar ook tot toenemende ongelijkheid.

“We hebben gezien wat daar gebeurt,” aldus Simons. “We nemen notities en willen leren hoe we die valkuilen kunnen vermijden.”

Sterker institutioneel fundament

Hoewel Suriname de afgelopen jaren te maken had met inflatie, stijgende schulden en sociale spanningen, benadrukt de president dat het land institutioneel sterker staat dan Guyana.

De hechte banden met de Europese Unie en Nederland, gecombineerd met hogere ontwikkelingsindicatoren en bestuurlijke structuren, moeten volgens Simons dienen als fundament voor een stabielere en inclusieve groei in het komende olie-tijdperk.

“Onze uitdaging is om deze rijkdom duurzaam te beheren — niet alleen voor vandaag, maar voor de generaties na ons,” besloot Simons.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nierdialyse
Suriname

Dialysezorg niet in gevaar volgens Staatsziekenfonds

Rawien Raghoenandan en Ameerani Jarbandhan
Suriname

VHP-parlementariërs luiden noodklok over waterbeheer: probleem Uitkijk vraagt om nationale aanpak

Overheid presenteert huisvestingsprogramma aan aannemers en architecten met focus op betaalbare woningen.
Suriname

Regering licht bouwsector in over nationaal huisvestingsprogramma

nederland winter
Lifestyle

Zonder hulp uit Nederland dreigt instorting van Surinaamse economie

President Jennifer Simons en minister Lalinie Gopal bij lancering van het GRO programma voor jeugdontwikkeling in Sophia’s Lust.
Suriname

GRO programma gelanceerd voor naschoolse opvang en jeugdontwikkeling

Arts dokter stethoscoop
Gezondheid

Patiënten in Suriname loven Cubaanse arts die hen succesvol helpt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws