• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gevaren van invriezen van sap en siroop in petflessen vaak onderschat in Suriname

Ida Thornhill door Ida Thornhill
1 oktober 2025 04:00
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
bevroren invriezen flessen vriezer

Binnen de Surinaamse samenleving blijkt nog altijd weinig bewustzijn te bestaan over de mogelijke gevaren van het invriezen van water, siroop, vruchtensappen en andere dranken in plastic flessen.

Dat komt naar voren uit signalen die GFC Nieuws uit de gemeenschap heeft opgevangen.

Voor velen is het een dagelijkse gewoonte, zeker tijdens de tropische warmte, maar onderzoek wijst uit dat deze praktijk gezondheidsrisico’s kan meebrengen.

Een belangrijk probleem is dat plastic flessen niet ontworpen zijn om langdurige blootstelling aan extreme kou te doorstaan.

Tijdens het invriezen kunnen microbarstjes ontstaan waardoor chemische stoffen, zoals het veelbesproken bisfenol A (BPA) of weekmakers, in kleine hoeveelheden in de drank kunnen terechtkomen.

Hoewel de hoeveelheden vaak minimaal zijn, wijzen studies erop dat langdurige inname op de lange termijn schadelijke effecten kan hebben op de gezondheid, zoals verstoringen van de hormoonhuishouding.

Daarnaast kunnen bevroren flessen vervormen of zelfs scheuren, waardoor bacteriën na ontdooien makkelijker de kans krijgen om zich te vermenigvuldigen.

Dit kan leiden tot een verhoogd risico op maag- en darmklachten. Vooral wanneer dezelfde fles herhaaldelijk opnieuw wordt gebruikt, neemt dit gevaar toe.

Mis dit niet:

Meer dan 60 bestuursfunctionarissen verdiepen kennis over taken en verantwoordelijkheden

Ambassadeur Panka bespreekt positie Surinaamse studenten met SuHolland

Toch kiezen veel mensen in Suriname ervoor om water en limonade in petflessen in te vriezen, vaak vanuit gemak of bij gebrek aan alternatieven.

Volgens wetenschappers zouden glazen flessen of speciale vriesbestendige containers een veel veiliger alternatief zijn.

Het gebrek aan voorlichting en bewustwording maakt dat veel huishoudens de mogelijke risico’s onderschatten.

Het onder de aandacht brengen van deze gevaren kan bijdragen aan veiliger keuzes in het dagelijks leven en voorkomen dat een alledaagse gewoonte ongemerkt schadelijke gevolgen krijgt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Training moet lokaal bestuur in het binnenland versterken.
Suriname

Meer dan 60 bestuursfunctionarissen verdiepen kennis over taken en verantwoordelijkheden

Aandacht voor begeleiding, kosten en toekomstperspectief.
Nederland

Ambassadeur Panka bespreekt positie Surinaamse studenten met SuHolland

GODO Bank beperkt dienstverlening door collectieve actie.
Suriname

Personeel GODO Bank in actie

Politie Rijsdijk onderzoekt vermeende misleiding rond verkoop Toyota Vitz.
Suriname

Vrouw zou USD 3.600 voor Toyota Vitz hebben ontvangen maar voertuig niet hebben afgestaan

“Blijf zoeken. Blijf delen. Help ons Rodney te vinden.”
Nederland

Familie Rodney Leysner: “Zet alles op alles om Rodney te vinden”

Exporteurs genereren deviezen, maar moeten er ook toegang toe houden.
Suriname

Bedrijfsleven waarschuwt: valutaregels mogen productie niet belemmeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws