• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gevaren van invriezen van sap en siroop in petflessen vaak onderschat in Suriname

Ida Thornhill door Ida Thornhill
1 oktober 2025 04:00
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
bevroren invriezen flessen vriezer

Binnen de Surinaamse samenleving blijkt nog altijd weinig bewustzijn te bestaan over de mogelijke gevaren van het invriezen van water, siroop, vruchtensappen en andere dranken in plastic flessen.

Dat komt naar voren uit signalen die GFC Nieuws uit de gemeenschap heeft opgevangen.

Voor velen is het een dagelijkse gewoonte, zeker tijdens de tropische warmte, maar onderzoek wijst uit dat deze praktijk gezondheidsrisico’s kan meebrengen.

Een belangrijk probleem is dat plastic flessen niet ontworpen zijn om langdurige blootstelling aan extreme kou te doorstaan.

Tijdens het invriezen kunnen microbarstjes ontstaan waardoor chemische stoffen, zoals het veelbesproken bisfenol A (BPA) of weekmakers, in kleine hoeveelheden in de drank kunnen terechtkomen.

Hoewel de hoeveelheden vaak minimaal zijn, wijzen studies erop dat langdurige inname op de lange termijn schadelijke effecten kan hebben op de gezondheid, zoals verstoringen van de hormoonhuishouding.

Daarnaast kunnen bevroren flessen vervormen of zelfs scheuren, waardoor bacteriën na ontdooien makkelijker de kans krijgen om zich te vermenigvuldigen.

Dit kan leiden tot een verhoogd risico op maag- en darmklachten. Vooral wanneer dezelfde fles herhaaldelijk opnieuw wordt gebruikt, neemt dit gevaar toe.

Toch kiezen veel mensen in Suriname ervoor om water en limonade in petflessen in te vriezen, vaak vanuit gemak of bij gebrek aan alternatieven.

Volgens wetenschappers zouden glazen flessen of speciale vriesbestendige containers een veel veiliger alternatief zijn.

Het gebrek aan voorlichting en bewustwording maakt dat veel huishoudens de mogelijke risico’s onderschatten.

Het onder de aandacht brengen van deze gevaren kan bijdragen aan veiliger keuzes in het dagelijks leven en voorkomen dat een alledaagse gewoonte ongemerkt schadelijke gevolgen krijgt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

buurtmanaers tsang de nieuwe grond
Suriname

Buurtvergadering De Nieuwe Grond leidt tot directe aanpak wateroverlast

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Lalmahomed noemt staking AdeKUS nationale onderwijscrisis en roept president op tot ingrijpen

vermiste jongens
Suriname

Politie intensiveert zoektocht naar vermiste jongemannen in Tibitigebied

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435618
Suriname

Fietser (48) overleden na verkeersongeval in Nickerie

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

‘Overlevingskans bij zware spoedgevallen het grootst in AZP’

opschoning kanaal
Suriname

Opschoning Johan kanaal van start in Reeberg ter ondersteuning landbouw

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws