• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Syndicaat beslist 30 september over deelname aan nieuw schooljaar

Leerkrachten dreigen weg te blijven uit klaslokaal

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 September 2025 11:00
in Suriname
onderwijs docent school leerkracht klas

Foto ter illustratie.

Met de geplande start van het schooljaar op 1 oktober 2025 hangt er een wolk van onzekerheid boven het Surinaamse onderwijs.

Leerkrachten aangesloten bij het Syndicaat van Onderwijsgevenden geven aan niet gemotiveerd te zijn om voor de klas te staan.

De oorzaak ligt niet alleen bij het lage salaris, maar ook bij structureel slechte randvoorwaarden die hun werk al jarenlang bemoeilijken.

Volgens ondervoorzitter Meredith Hoogdorp is de situatie zo ernstig dat veel leerkrachten zich niet eens goed hebben kunnen voorbereiden. Velen geven aan moeite te hebben hun eigen levensonderhoud te bekostigen.

“De omstandigheden zijn al vaker aan opeenvolgende regeringen kenbaar gemaakt, maar echte oplossingen zijn uitgebleven,” aldus Hoogdorp.

Op 30 september neemt het syndicaat een definitief besluit of de leerkrachten op 1 oktober daadwerkelijk voor de klas zullen verschijnen.

Standpunt overheid

President Jennifer Simons en minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Dirk Currie, benadrukken dat de scholen landelijk op 1 oktober moeten starten. Toch erkent de minister dat er nog enkele dringende issues zijn die aangepakt moeten worden, waaronder:

Tekort aan leerkrachten en achterstanden in plaatsingen.

Salarisproblematiek en koopkrachtverlies, waardoor motivatie daalt.

Distributie van onderwijsmaterialen, die niet overal tijdig beschikbaar zijn.

Beveiliging en schoonmaak van scholen, wat nog niet in alle districten op orde is.

Logistieke uitdagingen rond transport en organisatie van de opstart.

Het onderwijsveld kijkt gespannen uit naar de beslissing van het syndicaat, omdat dit directe gevolgen kan hebben voor duizenden leerlingen en hun ouders.

ShareTweetSend

Meer berichten

Bewustwordingscampagne over rechten mensen met een beperking op scholen
Suriname

Parlement en ministerie zoeken oplossingen voor moeizame opstart schooljaar

schoonmaakactie milieu godo
Suriname

Surinaams bedrijfsleven actief in milieu- en schoonmaakactie

Melkpoeder
Suriname

“Zoveel melkpoeder verdwijnt niet zonder dat de top er iets van weet”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws