• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ik heb een perceel op papier, maar in de praktijk is het ‘bus’ busi’ en onbruikbaar, zegt ABOP-propagandist Snaipa

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 september 2025 10:00
in Suriname
snaipa

De bekende ABOP-propagandist Snaipa heeft zijn frustratie geuit over de manier waarop grond aan hem is toegewezen.

Hoewel hij formeel een perceel toegewezen kreeg, blijkt dit in de praktijk onbruikbaar te zijn.

Volgens Snaipa gaat het om een kavel die volledig is overwoekerd, zonder ontsluitingsweg, zonder uitzetpaaltjes en zonder zichtbare kadastrale markeringen.

“Je kunt er letterlijk niet komen,” zegt hij. In een door hem gemaakte video is volgens hem te zien dat het perceel omringd wordt door dicht bos, waardoor ontwikkeling onmogelijk is.

Snaipa benadrukt dat hij jarenlang trouw voor de partij heeft gewerkt en het wrang vindt dat andere partijleden en personen gelieerd aan verschillende partijen wél beter gelegen en toegankelijke percelen hebben gekregen, soms van aanzienlijke omvang.

Hij spreekt van een oneerlijke verdeling van gronden en stelt dat er behoefte is aan heldere criteria en transparante procedures bij gronduitgifte.

“Ik heb de grond nú nodig om te kunnen bouwen en investeren—niet pas als ik zestig ben,” benadrukt hij.

De propagandist geeft aan dat hij al herhaaldelijk zijn zorgen bij instanties heeft neergelegd. Hij vroeg daarbij om een ruil voor een beter toegankelijk perceel, duidelijke uitzetting of aanleg van een basisweg.

Tot op heden ontving hij echter geen concreet antwoord van functionarissen, waaronder (ex-)bewindspersonen en partijvertegenwoordigers.

Snaipa roept het verantwoordelijke ministerie op om alle uitgegeven percelen te laten uitzetten, toegangswegen te plannen en basisontsluiting te realiseren. Voor gevallen zoals het zijne pleit hij voor compensatie of herplaatsing.

Daarnaast vraagt hij om sociale controle en openbaarheid: inzicht in de ligging van percelen, de aanwezige voorzieningen en de criteria voor toewijzing.

“Het kan niet zo zijn dat grond op papier iets waard is, maar in de praktijk niets oplevert,” besluit hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

student boek
Suriname

Duizenden studenten wachten op SRD 1.000 per maand

surinam airways slm airbus OUD
Suriname

Geen inzage herstelplan leidde volgens Ravenberg tot misstanden bij SLM

advocaat recht rechter
Suriname

Pleidooi voor inhoudelijk debat over hervorming OM, vergelijking met jaren tachtig overtrokken

PZTCW surinam airways airbus
Suriname

Is de SLM nog te redden? Deskundigen twijfelen aan koers leiding

mcp melkcentrale
Gezondheid

Consumenten klagen over snelle verzuring van melkproducten van Melkcentrale

brunswijk
Suriname

Ronnie Brunswijk onthult naambord Bravo Kamp MamaNdjuka

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws