• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Chemische stoffen bij goudwinning vergroten risico’s voor mens en natuur

Steun vanuit samenleving en politiek noodzakelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 september 2025 12:44
in Suriname
goudwinning

De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) heeft samen met het Ministerie van Olie, Gas en Milieu (OGM) een strategisch overleg gehouden over de toenemende milieuvervuiling door goudwinning in het binnenland.

Het overleg vond plaats in de vergaderzaal van de NMA en werd bijgewoond door de ministers van OGM, Natuurlijke Hulpbronnen (NH) en Economische Zaken (EZ), samen met hun delegaties.

Doel van het overleg was het ontwikkelen van een gezamenlijke en duurzame aanpak tegen de vervuiling die ontstaat bij goudwinning, met name door het gebruik van gevaarlijke stoffen zoals de Gold Ore Dressing Agent (Jin Chan).

De ministers spraken hun bereidheid uit om samen te werken aan een sterk beleidskader, beter toezicht en bescherming van gemeenschappen en ecosystemen.

Tijdens de bijeenkomst presenteerde de NMA een overzicht van de milieuschade: vervuiling van water, bodem en biodiversiteit.

Ook werden recente incidenten met Jin Chan besproken en satellietbeelden getoond die een duidelijke toename van ontginningsgebieden tussen 2020 en 2025 laten zien.

Externe consultant prof. Max Huisden wees erop dat naast kwik nu ook andere chemische stoffen worden ingezet, die samen nog grotere risico’s vormen voor gezondheid en milieu.

Deze effecten kunnen zelfs gevolgen hebben voor toekomstige generaties. Zijn onderzoek moet leiden tot richtlijnen voor veilig gebruik en mogelijke alternatieven.

De ministers besloten een gezamenlijke werkgroep in te stellen om een integrale strategie uit te werken. Daarnaast start de NMA een monitoringstraject om het gebruik van Jin Chan systematisch te volgen en reguleren.

De NMA benadrukt dat brede steun vanuit de samenleving en de politiek noodzakelijk is om succesvol op te treden tegen de schadelijke gevolgen van goudwinning.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Apostel Eric Tjin Kon Kiem en echtgenote
Suriname

Grote belangstelling voor Christmas Celebration bij Tabernacle of Faith and Love Ministries

hermitage mall suriname paramaribo
Suriname

Malls verliezen wereldwijd publiek, wat betekent dat voor Suriname?

Owen Venloo
Suriname

Radiopresentator voorspelt sterke toekomst voor Suriname in 2040

Minister Bouva
Suriname

Rechter dwingt publieke excuses af na laster tegen minister Bouva

academisch ziekenhuis az paramaribo
Suriname

Gedetineerde ontsnapt bij SEH Academisch Ziekenhuis

procureur generaal paragsingh
Suriname

‘Critici van Santokhi’s volmacht aan het OM zijn kortzichtig’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws