• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nickeriaanse gemeenschap uit zorgen over benoeming Antoine Elias bij MMC

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 september 2025 12:00
in Suriname
Antoine Elias 2 (cropped)

Een deel van de Nickeriaanse gemeenschap heeft zijn ongenoegen geuit over de recente benoeming van oud-minister van Volksgezondheid, Antoine Elias, tot voorzitter van de Raad van Commissarissen van het Mungra Medisch Centrum (MMC).

Bovendien is Elias voorlopig belast met de waarneming van de directeursfunctie, nadat Shaista Abdul afgelopen zaterdag werd ontlast uit haar functie als directeur.

Volgens critici draagt Elias een beladen verleden met zich mee. Zij verwijzen onder meer naar onthullingen uit 2021, toen VHP-parlementariër Mahinder Jogi stelde dat de studie van Elias’ dochter, Naura Elias, grotendeels met staatsmiddelen was bekostigd.

Daarbij zou volgens Jogi een bedrag van in totaal €480.000 zijn uitgegeven voor haar opleiding tot klinisch chemicus in Nederland.

Naast de financiering van haar studie zou Naura Elias, volgens Jogi, ook contracten hebben ontvangen die haar na afronding van de studie maandelijks €5.000 garandeerden, aangevuld met SRD 10.000 per maand en dekking van vliegtickets om afwisselend te werken in het MMC en ’s Lands Hospitaal.

“Mensen kunnen niet eens SRD 1.500 betalen voor een MRI-scan, terwijl zij duizenden euro’s ontving. Waarmee was men bezig?” aldus Jogi destijds.

De parlementariër riep op tot duidelijkheid en breedvoerig onderzoek: “Indien deze betalingen onrechtmatig zijn, dienen zij te worden terugbetaald.”

De gemeenschap vraagt zich af of Elias, gezien zijn verleden en de aan hem gelieerde controverses, de juiste persoon is om leiding te geven aan de raad en tijdelijk het directeurschap waar te nemen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

statistiek peiling groei economie
Suriname

Oprichting National Statistical Lab moet datagedreven beleid in Suriname versterken

Uraiqit Ramsaran
Suriname

Defensie zet in op modernisering en versterking leger

Hoofdkwartier van het Ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur.  e1613067101819
Suriname

Onderwijs ontkracht vals document op sociale media

arbeider bouwvakker metselen
Suriname

SBF waarschuwt voor onderwaardering werknemers in Suriname

geld euro
Lifestyle

Nieuwe belastingregels: ook Surinaamse Nederlanders overwegen Holland te verlaten

Bouwvakkers bouw arbeiders
Suriname

Onderminister Arbeid doet oproep tot eerlijke beloning en betere arbeidsomstandigheden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws