• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Voormalige werknemer verdacht van miljoenenfraude, aangehouden op luchthaven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 september 2025 09:30
in Suriname
handboeien arrestatie aangehouden 3

Een arbeider die sinds 2018 in dienst was bij een bedrijf in Suriname, is op zaterdag 13 september aangehouden op de Johan Adolf Pengel luchthaven.

De man, die sinds 2024 in Nederland woonachtig is, wordt verdacht van verduistering en valsheid in geschrifte.

Volgens verklaring van de werkgever, die op woensdag 22 januari 2025 aangifte deed bij het politiebureau Houttuin, beheerde de verdachte meerdere bedrijfsrekeningen in euro, Amerikaanse dollars en Surinaamse dollars.

Na zijn vertrek naar Nederland kwam aan het licht dat er aanzienlijke bedragen waren verduisterd: € 34.677,50, USD 128.052,94 en SRD 4.065.006,79.

Uit onderzoek is gebleken dat de verdachte het geld gebruikte om een luxe levensstijl te financieren. Zo importeerde hij twee containers met pluimvee-attributen en mini-graafmachines, kocht en huurde dure auto’s, huurde appartementen, verrichtte aanzienlijke uitgaven, kocht een perceel en maakte geld over aan familieleden.

De verdachte was in Suriname voor vakantie en stond op het punt terug te keren naar Nederland. Op de dag van zijn geplande vertrek, 13 september, werd hij bij de vertrekhal aangehouden. Na overleg met het Openbaar Ministerie is hij in verzekering gesteld.

Het onderzoek in deze zaak is nog gaande.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

leraressen school
Lifestyle

‘Surinaamse leerkrachten dienen ook buiten school netjes gekleed te zijn’

johan adolf pengel luchthaven surinam airways slm boeing 737
Lifestyle

Ondernemers uit Nederland kunnen ook in Suriname vermogen opbouwen

suriname
Lifestyle

Toerisme in Suriname hoeft niet alleen van Nederland te komen, ook Amerika biedt kansen

ict bestuur
Suriname

Sterke basis voor verdere groei ICT-sector Suriname

energie STROOM
Suriname

Caribbean Energy Week 2026 brengt regionale en internationale energiespelers samen in Paramaribo

verwijdering illegale goudmijners proknokkers zijin
Suriname

Zwaarbewapende veiligheidsdiensten aanwezig in Zijin-gebied na verlopen ultimatum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws