• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Groothandelprijzen zetten landbouwers Saramacca onder druk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 september 2025 08:00
in Suriname
landbouw

Nieuwe kansen voor klimaat- en landbouwprojecten in Suriname

Een groep landbouwers uit het district Saramacca heeft haar zorgen geuit over de huidige groothandelprijzen.

Volgens hen worden zij steeds vaker de dupe van prijsafspraken en tussenhandelaren, waardoor hun opbrengsten onvoldoende zijn om de kosten te dekken.

De landbouwers vragen zich openlijk af of het voor hen nog zinvol is om door te gaan met de landbouw. In een dringende oproep aan de districtscommissaris van Saramacca, Aniel Ramautar, vragen zij om in te grijpen en oplossingen te zoeken die hun bestaanszekerheid kunnen waarborgen.

Een van de landbouwers verwoordde de frustratie als volgt: “Ik heb de groothandelprijzen nodig, want we worden slachtoffer van de koopmans. Wanneer gaat er iets gedaan worden daaraan? Of moeten we stoppen met landbouw?”

De oproep weerspiegelt de toenemende zorgen binnen de landbouwsector in Saramacca en legt de nadruk op de noodzaak van structurele maatregelen die de positie van de kleine en middelgrote boer versterken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

AdeKUS Euopese Commissie
Suriname

Suriname wil aansluiten bij Horizon Europe en Erasmus+

statistiek peiling groei economie
Suriname

Oprichting National Statistical Lab moet datagedreven beleid in Suriname versterken

Uraiqit Ramsaran
Suriname

Defensie zet in op modernisering en versterking leger

Hoofdkwartier van het Ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur.  e1613067101819
Suriname

Onderwijs ontkracht vals document op sociale media

arbeider bouwvakker metselen
Suriname

SBF waarschuwt voor onderwaardering werknemers in Suriname

geld euro
Lifestyle

Nieuwe belastingregels: ook Surinaamse Nederlanders overwegen Holland te verlaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws